Apgamai – tai atrodo toks paprastas žmogaus kūno dalies elementas, kurios daugelis net nebepastebi. Apgamai yra įvairiose kūno vietose: ant veido, kaklo, krūtinės, rankų, kojų, nugaros ir kitose. Deja, tačiau kai kurie apgamai yra didesni už kitus, kai kurie atsiranda tiesiog savaime, bėgant laikui išdidėja, todėl labai svarbus juos pašalinti.
Apgamų klasifikacija:
- Įgimti apgamai – tai tokie apgamai, su kuriais žmogus gimsta. Kartais šie apgamai atsiranda arba išryškėja pirmų metų laikotarpyje. Jų dydis būna įvairus, nuo minimalių, iki labai didelių. Apgamo dydis tikrai nereiškia, kad jis yra piktybinis, tačiau bėgant metams tokį apgamą gali tekti panaikinti ne tik dėl jo galimai pavojingų savybių, bet ir dėl patogumo.
- Įgyti apgamai – šie apgamai dažniausiai atsiranda vaikystėje ir bėgant metams plinta. Įgytiems apgamams priskiriamos pigmentinės dėmės, mazgeliai, nedideli, tačiau ryškūs apgamėliai. Po jaunystės prasideda involiucija ir įgyti apgamai po truputį nyksta, apie 60 gyvenimo metus jų visiškai nebesimato.
Ar verta šalinti apgamus?
Ar verta šalinti apgamus, pasako tik gydytojas dermatologas. Dažniausiai apgamai yra nepavojingi, tačiau gali trukdyti. Pavyzdžiui, didesni apgamai, esantys ant nugaros, moterims gali trukdyti nešioti liemenėlį, nuolatos kliūti. Kai kurie apgamai turi tokių pigmentų, dėl kurių žmogus gali susirgti melanoma. Tokie apgamai, jeigu juos galima šalinti, yra šalinami įvairiais būdais. Vienas populiariausių – apgamų šalinimas lazeriu.
Apgamų šalinimas lazeriu
Apgamų šalinimas lazeriu – tai greita ir itin patogi bei toleruojama procedūra. Ši procedūra dermatologų taikoma dėl itin gero kosmetinio rezultato, apgamų po šalinimo visiškai nesimato, o vieta lieka lygi, švari ir graži. Apgamų šalinimas lazeriu atliekamas viso kūno apgamams, tačiau dažniausiai jis siūlomas tiems žmonėms, kurie turi apgamų veido, kaklo ar krūtinės srityse. Šiose srityse kosmetinis vaizdas yra itin svarbus. Žmonės mėgsta atrodyti estetiškai, todėl pasirinkę profesionalų gydytoją, lieka maloniai nustebinti – rezultatas po apgamų šalinimo lazeriu būna itin geras. Gera žinia ta, kad dažniausiai tose vietose nelieka jokių randų, todėl aplinkiniai net nepastebi, kad ten kada nors buvo apgamas.
1 thought on “Apgamų šalinimas. Verta ar ne?”
margarita
(2018 3 vasario - 22:17)O pašalinus apgamą lazeriu, jis po to ištiriamas ar ne?