Burnos higiena – tai ne tik švarūs, balti dantys ir švytinti šypsena, tačiau ir gera savijauta bei sveikata. Nustebsite, tačiau vien tinkama burnos higiena leidžia išvengti begalės ligų ir infekcijų. Dantimis ir burnos higiena reikia rūpintis nuolat, tačiau kaip tai padaryti namuose? Dalinamės keliais praktiškais patarimais.
Keiskite dantų šepetėlį ir pastą
Dantų šepetėlis ilgainiui ne tik išsidėvi, tačiau tampa ir bakterijų kaupykla. O juk nenorite į burną dėti kažko kas sukelia ligas? Dėl to specialistai rekomenduoja dantų šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius. Dantų šepetėlis turi būti iš dirbtinio pluošto šerelių, geriausia suapvalinta galvute, o galvutės dydis turėtų būti lygus dviejų dantų pločiui.
Dantų pastą taip pat reikia reguliariai keisti, kad dantys nepriprastų prie dantų pastos veikliųjų medžiagų ir ši neprarastų efektyvumo. Odontologai rekomenduoja dantų pastą keisti kas mėnesį.
Valykite liežuvį
Valytis dantis nepakanka. Bakterijų atsiradimas ant liežuvio yra dažna nemalonaus burnos kvapo ar burnos gleivinės sudirgimo priežastis. Liežuvį galima valytis dantų šepetėliu, tačiau daug efektyviau būtų tai daryti specialiai tam pritaikytu liežuvio gramdikliu.
Kramtykite
Jei namuose turite augintinį, tikriausiai jam dantų nevalote ar darote tai retai. Tai nėra blogai, nes kietas, sausas maistas ar specialūs kramtukai valo apnašas ir saugo dantis. Žmogus ne išimtis, todėl tam tikri vaisiai tampa valymo priemones. Specialistai teigia, jog obuolių, morkų, salierų graužimas išties valo dantis. Visgi, dėl mitybos ypatumų, šie produktai nepakeis dantų šepetėlio.
Skalaukite
Skalavimo skystis yra dar viena priemonė burnos higienai. Rekomenduojama rinktis skalavimo skystį be alkoholio, kadangi šis nedžiovina gleivinės. Išdžiuvusi gleivinė – palanki terpė veistis bakterijoms. Dantis galima skalauti ir su natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, soda padeda pašalinti dėmes ant dantų ir juos balina. Druska tinka skalauti jautrius dantis.
Naudokite dantų siūlą
Pilnai burnos priežiūrai reikalingas ir dantų siūlas. Jis padeda išvalyti maisto likučius iš tarpdančių tokiose vietose, kur dantų šepetėlis nepasiekia. Išmokus naudotis dantų siūlu ir turint jį nuolat rankinuke, dantų higiena gerokai pagerėja.