Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Posts Tagged ‘odontologijos klinika’

Dantų balinimas lazeriu: prieš, per ir po

Turėti nuostabią šypseną nėra taip sudėtinga, kaip dažnai galvoja daugelis. Paprasčiausiai klaidingai įsivaizduojama, kad balta šypsena labai daug kainuoja, kad teks dažnai keliauti pas odontologus, kad jie atliktų sudėtingas procedūras. Tikrai ne, kadangi kartą atliktas dantų balinimas ilgą laiką jus džiugins. Svarbiausia paskui tinkamai prižiūrėti dantukus, kadangi nubalinus dantukus jie tikrai neliks visam laikui visiškai balti. Svarbu suprasti, kad dantų balinimas yra purvinojo sluoksnio pašalinimas, tačiau pašalinus tą sluoksnį dantukas vėl tampa ne tik baltas, tačiau ir pažeidžiamas. Tai rodo, kad labai svarbu tinkamai prižiūrėti savo urnos ertmę, kadangi tik tai gali užtikrinti, kad Jūsų šypsena bus graži.

Dantų balinimas lazeriu yra vienas dažniausių pasirinkimų, kuris gali užtikrinti, kad Jūsų dantukai bus labai gražūs ir sveiki. Tiesa, kartu su puikia paslauga yra atsiradę ir labai daug mitų, kurie kartais trukdo pamatyti paslaugos gerumą ir tuo pačiu bent jau būtina keliauti pas odontologą, kad jis paaiškintų, kodėl būtent šis dantukų balinimo būdas yra toks geras.

Kodėl reikalingas dantų balinimas?

Dantų balinimas lazeriu Vilniuje nėra gydomoji procedūra, tad kalbėti apie būtinybę ir reikalingumą gana sunku. Paprasčiausiai, daugelis mūsų nori turėti gražią šypseną ir suprantama, kad kai dantukai yra balti – šypsena paprasčiausiai tampa graži. Juolab, dantys nėra balinimai tol, kol jie nėra pilnai sutvarkomi. Tai reiškia, kad pirmiausia dantukai visiškai sutvarkomi ir kai jie jau yra puikios būklės – toliau galvojama, koks balinimo metodas tiktų labiausiai. Šiuo atveju dantų balinimas lazeriu yra dažniausias pasirinkimas.

Taigi kalbėti apie dantų balinimo reikalingumą labai sunku. Paprasčiausiai ši paslauga labai mėgstama, kadangi žmonės nori džiaugtis balta ir labai nuostabia šypsena, kuri leistų džiaugti ne tik aplinkinius, tačiau ir save pačią, kad kiekvieną kartą pažvelgus į veidrodį kiltų noras sau šypsotis.

Ar dantų balinimas lazeriu nekenkia dantims?

Vienas iš dažniausiai akcentuojamų mitų yra tai, kad dantų balinimas lazeriu yra kenksmingas ir kad jis panaikina viršutinį emalio sluoksnį. Tai visiškai klaidingas požiūris, kadangi tai saugi procedūra. Žinoma, tokiu atveju, jeigu pasirinkite gerą profesionalą, kuris suteiks kokybiškas paslaugas. Šiuo metu paslaugas siūlo tikrai daug asmenų. Dalis jų teikia paslaugas namuose ir tikina, kad turi lygiai tokią pat kokybišką techniką, kuri padės sėkmingai balinti dantukus. Jokiu būdu nesinaudokite šio tipo paslaugomis, kadangi dantys ne tik kad netaps gražesni, tačiau galite juos sugadinti visam gyvenimui. Jeigu jau galvojate investuoti į dantų būklę – tokiu atveju investuokite tiek kiek reikia, kad galiausiai dantukai būtų labai gražūs ir kad pavyktų juos sėkmingai išlaikyti sveikus.

Kaip prižiūrėti dantukus po balinimo?

Dantų balinimas lazeriu nėra procedūra, kuri jums kelis iki gyvenimo galo nesukti galvos dėl dantukų baltumo. Paprasčiausiai jeigu norite, kad dantys išliktų kuo ilgiau baltesni – tokiu atveju teks skirti laiko jų priežiūrai. Ir dažniausiai tikrai nereikia jokių brangių arba specialių priemonių, kadangi džiaugtis nuostabiais dantukais galima atsisakius kelių smulkmenų, kurios labiausiai veikia mūsų dantukus ir kurios padaro, kad jų spalva pakinta.

Labai svarbu vartoti kuo mažiau maisto produktų, kurie dažno dantukus. Šiuo atveju siūlome vengti kavos, žalios arba juodos arbatos, taip pat saldumynų, kurie ne tk dažo, tačiau ir kitaip gadina dantukus. Suprantama, kad visko atsisakyti tikrai nepavys, tačiau bent jau rekomenduojama baigus vartoti dažantį maistą būtinai išgerti stiklinę vandens. Dažniausiai ji padeda bent minimaliai pašalinti visus nešvarumus, visas apnašas, kurios atsiranda ant dantukų paviršiaus. Bet kuriuo atveju, valyti taip pat teks kelis kartus į dieną, o apsilankymais pas stomatologą taip pat bus tokie pat dažnas. Akivaizdu, kad dantukai bus lygiai tokie pat lepūs, kaip ir tie, kurie nėra balinti.

Kaip susirasti geriausią profesionalą?

Dantų balinimo paslaugas teikia tikrai ne viena klinika, tad norint susirasti pačią geriausią, kurios paslaugos jums tinka labiausiai – turėtume palyginti kuo daugiau variantų. Šv. Kristaforo odontologijos klinika galėtų būti pirmas variantas sąraše ;). Tuo pačiu nurodome kelis pagrindinius kriterijus, kurie dažniausiai supaprastina paieška ir labai padeda rasti geriausią variantą iš visų.

  • Pirmiausia verta palyginti kainoraščius. Ypač tokiu atveju, kai jūsų galimybės balintis dantukus – tam tikrą pinigų sumą yra ribotos.
  • Toliau keliaujame link to, kad verta skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie gautas paslaugas ir kaip jos gali tenkinti jūsų poreikius.
  • Žinoma, skirtingos balinimo priemonės atneša ir skirtingą rezultatą. Dantų balinimas lazeriu – geriausias pasirinkimas iš geriausių. Kai poreikiai jūsų – visas jūsų rankose.

Leiskite sau šypsotis nuostabiausia šypsena, kur atrodys puikiai, tačiau nerealaus labai daug pinigų. Tai pasiekti įmanoma, tik reikia skirti šiek tie pastangų, kad galiausiai rezultatas pranoktų lūkesčius. Pasipuoškite šypsena ir džiuginkite jas visus kitus.

 

Sedacija – greitas ir neskausmingas dantų gydymas

sedacijaIš ties daug žmonių bijo odontologų, kurie jiems asocijuojasi su skausmo ir baimės jausmu. Tačiau, norint estetinių ir tvarkingų dantų, vizitas pas odontologą yra būtinas. Ką daryti, kad neliktų baimės jausmo? XXI amžius turi iš ties nemažai sprendimo variantų žmonėms, vengiantiems vizito pas dantų gydytoją. Vienas iš jų – sedacija.

Kas yra sedacija?

Sedacija – tai tam tikras baimės ir skausmo slopinimas vaistais, kuris nuramina pacientą, apsilankiusį odontologo kabinete. Sedaciją renkasi įvairaus amžiaus žmonės, kadangi amžiaus limitas šiai procedūrai nėra taikomas. Kokį sedacijos tipą taikyti pacientui sprendžia gydytojas odontologas. Tai priklauso nuo to, kaip stipriai žmogus bijo skausmo ir nuo baimės jausmo stiprumo.

Ką reikia žinoti prieš atliekant sedaciją?

Apie sprendimą, kad bus atlikta sedacija, reikia iš anksto informuoti giminaičius ar draugus, kurie galėtų jus nuvežti į gydymo įstaigą ir parvežti atgal namo, kadangi vairuoti patys jūs negalėsite, nes būsite per silpni, galbūt šiek tiek apsvaigę. Iki procedūros likus 6 valandoms – patartina nevalgyti, o likus 2 valandoms – nevartoti jokių skysčių.

Apie būsimą sedacijos atlikimą reikia informuoti ir jus gydysiantį gydytoją. Jeigu esate alergiški tam tikriems vaistams, laukiatės vaikelio, sergate kažkokiomis ligomis ar vartojate vaistus, būtinai apie tai praneškite savo odontologui tam, kad nebūtų nereikalingų pasekmių. Sedacija rekomenduojama visiems žmonėms, kurie bijo skausmo, kuriems yra nemalonios odontologo atliekamos procedūros ar dantų tvarkymo metu girdimi įrangos garsai.

Jeigu bijote sedacijos arba turite mažai žinių apie ją, pasitarkite su savo gydytoju, kuris papasakos kaip jinai yra atliekama, taip pat odontologas atsakys į visus rūpimus klausimus, pasidalins patarimas ir nuramins.

Sedacija yra taikoma daugumoje odontologų kabinetų visoje Lietuvoje. Prieš užsirašant pas odontologą, iš anksto išsiaiškinkite ar jisai tvarkydamas dantis slopina skausmą vaistais, ar atlieka sedaciją arba dantų gydymą su narkoze.

 

Vaikų dantų gydymas – svarbus procesas vaiko gyvenime

vaikų dantų gydymasJau nuo pat mažumės, vos vaikams pradeda dygti pieniniai dantukai – būtina jais rūpintis: valyti rytais ir vakarais dantų šepetėliu, taip pat naudoti dantų siūlą ir skalauti burnos skalavimo skysčiu. Turbūt daugeliui atrodytų, kad kam gi rūpintis pieniniais dantimis, jeigu jie greitai iškris? Šis požiūris yra iš ties labai blogas ir klaidinantis, kadangi pūvantys dantukai vaikui gali sukelti skausmą ir infekciją.

Tėvai turėtų būti pats didžiausias pavyzdys mažajam, kadangi vaikai visada viską daro pagal juos, kopijuoja tėvų elgesį. Iki 6 metukų, vaikų dantis privalo valyti tėvai, nes mažųjų rankos nėra įgudusios pasiekti ir gerai išvalyti visus dantis, o ypač krūminis. Blogai išvalyti dantys pradeda pūti ir juose atsiranda kariesas.

Atsiradusį kariesą būtina kuo skubiau ir greičiau gydyti, kadangi jis greitai plinta. Plintant kariesui į kitus dantis, jie taip pat yra pažeidžiami, gali atsirasti infekcija, pradėti skaudėti dantis. Taigi, vaikų dantų gydymas – privalomas.

Vaikų dantų gydymas prasideda stomatologo kėdėje, visų pirmą vaiką supažindinant su gydymo eiga. Šis procesas, kaip ir daugelis kitų vaiko gyvenime – naujas ir niekada nepatirtas, todėl ganėtinai bauginantis. Odontologai privalo paruošti vaiką psichologiškai, nuteikti pozityviai. Sekantis etapas – profilaktinė visų burnos ertmėje esančių dantų apžiūra. Vėliau prasideda pats dantukų gydymas. Tam, kad vaikai nebijotų, šalia turėtų būti jų tėveliai.

Taip pat odontologai privalo mažylius supažindinti su burnos higienos procedūromis, vizualiai pamokyti kaip gerai ir taisyklingai išsivalyti tiek pieninius, tiek ir pirmuosius nuolatinius dantis, kokias priemones naudoti.

Vos išdygus pirmiesiems krūminiams dantims, patariama juos padengti silantais, kurie užkerta kelia ėduoniai. Taip pat silantus patariama naudoti ir tada, kai pradeda dygti kapliai, tai būna apie 9 – 13 gyvenimo metus. Vaikų dantų gydymas – svarbus procesas, kuris padeda vaikui išsaugoti pieninius dantukus, nepasigauti jokios burnos infekcijos, kuri vėliau galėtų sukelti skausmą. Taip pat vaikų dantų gydymas yra svarbus net ir tada, kai pieniniai dantys jau iškritę, o vietoj jų išaugę nuolatiniai. Nuolatiniai dantys – patys svarbiausi, kadangi su jais žmogus gyvena visą savo gyvenimą.

 

Protinio danties rovimas. Šalinti ar nešalinti?

Protinio danties rovimasProtiniai dantys – tai dantys, kurie išdygsta vėliausiai žmogaus burnos ertmėje, maždaug pilnametystės metu, kartais ir vėliau. Dažnai nutinka ir taip, kad kai kurie protiniai dantys taip niekada ir neišdyksta. Šie protiniai dantys yra vadinami retinuotais, kitaip – neišdygusiais dantimis.

Išdygusius dantis yra patariama šalinti tada, kai jie yra netinkamai išdygę ir gali sukelti tam tikrų komplikacijų. Kadangi protiniai dantys yra labiausiai nutolę burnoje, todėl juos dažnai yra sunku tinkamai išvalyti, nes dantų šepetėlis paprasčiausiai jų nepasiekia. Gerai neprižiūrėti, dantys pradeda pūti, o dėl to gali atsirasti blogas kvapas burnoje, taip pat į juos įsiėdęs kariesas po truputį gali apimti ir kitus burnoje esančius dantis bei sukelti uždegimą. Neišdygusius dantis, kitaip retinuotus, yra būtina šalinti todėl, kad juose gali įsiveisti infekcija, prasidėti dantenų uždegimas, taip pat dantenos gali patinti.

Protinio danties rovimas – neskausminga procedūra, tačiau vėliau galinti sukelti tam tikrus nemalonius pojūčius: tinimą žando srityje, gali atsirasti mėlynės, sunku kramtyti.

Yra keletas patarimų, ko negalima ir ką privaloma daryti po protinio danties rovimo:
1. Negalima vartoti alkoholio, taip pat rūkyti;
2. Būtina dantis skalauti specialiu, gydytojo nurodytu burnos skalavimo skysčiu. (Dažnas pagaili tinkamam skalavimui skysčiui pinigų ir jo nenusiperka. To geriau vengti, nes vis dėlto burnos ertmėje po valgio gali likti maisto likučių, kurių nepašalinus ar neišskalavus burnos skysčiu gali prasidėti infekcija);
3. Pirmomis dienomis nepatartina valgyti sriubos, taip pat kietų maisto produktų;
4. Norint, kad patinimas nuslūgtų, patariama žandą šaldyti ledu;
5. Negalima aktyviai sportuoti;
6. Svarbiausia – venkite skersvėjų. Po protinių dantų rovimo geriausia kelias dienas pabūti namuose ir neeiti į lauką, nes perpūtus žandą, gali atsirasti infekcija.

Kartais po protinio danties rovimo žmonėms yra pasiūloma įsidėti danties implantą. Danties implantas yra reikalingas tam, kad žmogus nejaustų psichologinio diskomforto, taip pat, kad mažiau dėvėtųsi kiti burnos ertmėje esantys dantys.

Protinio danties rovimas yra nebūtinas tada, kai yra tinkamai išdygęs ir žmogus gali jį pasiekti bei tinkamai išvalyti, taip užtikrindamas, kad protinis dantis nesukels jokių, prieš tai minėtų komplikacijų.

Odontologinės įrangos kaina

Odontologinė įranga kainaProfesionali odontologijos įranga kainuoja daug. Odontologinė įranga kaina tikrai lenks kitus odontologijos kabineto įrengimo kaštus – patalpų remontą, baldus, papildomą įrangą ir higienos reikmenis ir t.t.

Kodėl?

Atsakymas labai paprastas – tai itin didelio tikslumo įranga, kuriai pagaminti naudojamas ir rankų darbas, nes per metus yra pagaminami ne šimtai tūkstančių, o tik keli tūkstančiai vienetų. Dėl to gamybos ir importo kaštai yra gana dideli. Lietuva pati savo įrangos negamina, nors dėl atskirų jos komponentų gamybos gali būti keletas užsakymų.

Odontologinė įranga kaina galbūt ir nelenkia ir išlaidas specialistams, tačiau to lyginti negalima, nes specialistams mokamas mėnesio atlyginimas. Čia reiktų skaičiuoti kiek kitaip – keliems metams suteikiama įrenginio garantija. Jei 5, reiškia reiktų skaičiuoti ir 5 metų specialisto ar net kelių darbo užmokestį. Taigi, jei specialistas uždirba 1000 eurų per mėnesį, reiškia jo 5 metų uždarbis bus 12×1000 x 5m=60 000 eurų. Odontologinė lempa tikrai tiek nekainuoja, tačiau visą įrangą sudėjus kartu, galima gauti ir kur kas didesnę sumą.

Skolintis?

Įsirengiant odontologijos kabinetą paprastai naudojama senesnė įranga. Su laiku uždirbamas pelnas yra investuojamas į naują odontologinę įrangą. Kaina tada jau būna kiek kitokia, nes perkama po kelias prekes, o ne viskas iš karto. Daugelis odontologijos kabinetų drąsiai ima paskolą ir skolinasi pinigus iš banko. Tai verslo paskolos, kurioms reikalingi verslo planai, o skolinimosi galimybių yra labai nemažai.

Odontologinė įranga kaina prilygsta automobiliams. Dėl to odontologijos kabinetų plėtra nėra tokia jau ir greita, kaip kažkam gali pasirodyti. Visuomenėje sklando stereotipas, kad odontologas uždirba aukso kalnus. Deja, realybė yra kiek kitokia, nes nežinoma, kiek investicijų odontologui reikia, kad suburtų savo klientų ratą, kurie leistų jam pragyventi ir sukaupti pakankamai lėšų naujos odontologinės įrangos įsigijimui. Dažnas odontologas dirba per 2 ar net 4 klinikas. Jam prireikia metų, kol gali nusipirkti naują kėdę, kompresorių, lempą ar rentgenologijos aparatą. Tiesa, su smulkesniais įrankiais dirbti jam reikia kas dieną, tad jiems investicijų negailima. Profesionalūs įrankiai yra brangūs. Tai gali patvirtinti kiekvienas odontologas, statybininkas, kirpėjas, dizaineris ir kitų specialybių atstovai.

Dantų implantai: dažniausiai užduodami klausimai

dantų implantaiŽmonės gali netekti danties ar dantų dėl daugybės priežasčių – dantenų ligų, infekcijų ar nelaimingų atsitikimų metu. Praradus natūralius dantis, iškyla galybė problemų: likę dantys gali išsikraipyti, sutrinka kramtymo, o kartais ir kalbos funkcija, pacientas jaučia diskomfortą, atsiranda senėjimo pojūtis, dažnai vengia šypsotis, todėl pradeda „šlubuoji“ ir socialinis gyvenimas. Dantų implantai – vienas pažangiausių būdų, leidžiančių atkurti prarastus dantis ir išvengti prieš tai išvardintų problemų. Ir nors apie dantų implantus informacijos yra tikrai nemažai, pacientams prieš procedūrą kyla galybė klausimų, į kuriuos ir pabandysime rasti atsakymą.

Ar dantų implantacija yra saugi procedūra?

Taip. Tai visiškai saugus ir patikimas gydymo būdas. Didžiausia komplikacija gali būti tik tokia, kad įsriegtas danties implantas gali neprigyti. Tačiau tokie atveji nėra dažni. Be to, implantui neprigijus tikrai nieko blogo nenutinka, pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą, po kelių mėnesiu galima vėl galima kartoti procedūrą.

Koks amžiaus apribojimas yra taikomas dantų implantams?

Nerekomenduojama sriegti implanto jaunesniems nei 18 metų vaikinams ir jaunesnėms nei 16-17 metų merginoms, nes tokio amžiaus paciento žandikaulis dar nėra iki galo susiformavęs ir kaulo toje vietoje, į kurią bus sriegimas implantas, gali nepakakti. Tuo tarpu, garbingas amžius tikrai nėra kliūtis dantų implantacijai.

Kas lemia dantų implanto ilgaamžiškumą?

Galima išskirti tris pagrindinius faktorius: kaulo storis, implantų priežiūra ir specialisto kvalifikacija. Kuo kaulas storesnis ir geresnės kokybės, tuo didesnė tikimybė, kad dantų implantai geriau prigis ir tarnaus labai ilgai. Be to, reikia nepamiršti, kad implantais būtina rūpintis ir laikytis odontologo rekomendacijų.

Ar dantų implantacija yra skausminga?

Ne. Procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, todėl pacientas visiškai nejaučia skausmo. Nustojus veikti nuskausminamiesiems, pacientas gali jausti maudimą operacijos vietoje ar galvos skausmą, tačiau šiuos nemalonius pojūčius sušvelnina medikamentai skirti odontologo.

Kaip dažnai, po dantų implantavimo operacijos, turėsiu lankytis pas odontologą?

Dantų implantai turi būti prižiūrimi, kaip ir natūralūs dantys, todėl rekomenduojama, kas 4-6 mėnesius užsukti pas burnos higienistą, kuris atliks profesionalią visos burnos higieną. Be to, bent kartą į metus reiktų apsilankyti pas savo odontologą, kuris apžiūrės ne tik implantus, bet ir bendrą burnos sveikatos būklę.

Taigi, dantų implantai yra išties vertinga investicija, juk tai produktas kuris jums tarnaus 24/7, 52 savaites per metus, o tinkamai rūpinantis savo burnos higiena ir iki gyvenimo galo.