Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Posts Tagged ‘maistas’

Kebabai ir dieta: ar tai suderinama?

Kebabai yra labai skanus maistas, bene kaip ir visas kitas greitas maistas. Tačiau daugelis žmonių skundžiasi, kad greitas maistas dažniausiai sukelia labai daug sveikatos problemų ir bene pati pagrindinė yra tai, kad nuo tokio maisto žmogus paprasčiausiai priauga kur kas daugiau svorio. Suprantama, kad tokiu atveju reikėtų keisti mitybą. Bent jau taip atrodė anksčiau, kadangi šiuo metu galima rastu ir daug greito maisto, kuris taip pat gana kokybiškas ir labai rekomenduojamas.

Kebabai Klaipėdoje gali būti sveiki ir puikiai suderinami su dietą. Svarbiausia atsakingai vertinti galimybes ir pasirinkti tokį maistą, kuris jums labiausiai tinka. Juolab, kai šiuo metu yra tiek daug maitinimo įstaigų – galiausiai tikrai rasite tą, kurioje gaminamas greitas maistas bus kokybiškas ir kurį valgant galėsite laikytis dietos.

Kebabai Šiauliuose tikrai nėra laba brangus ir labai riebus maistas, tačiau norint ras tai, kas Jus labiausiai tinka – teks skirti šiek tiek laiko. Bet kuriuo atveju, šiuo metu kebabus galima įsigyti labai daug skirtingų vietų, tad pagal savo poreikius tikrai rasite tokį variantą, kuris Jums tinka labiausiai. Svarbiausia nepamiršti, kad internete galima labai patogiai ir sistemingai palyginti pasiūlymus bei pagal savo poreikius pasirinkti tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka ir kuris garantuoja, kad žmogus galiausiai liks visapusiškai patenkintas rezultatu ir tuo pačiu užsitrins, kad kebabai Panevėžyje bus ne tik retai valgomas, tačiau ir kasdieninis patiekalas. Svarbiausia pasirinkti tokius kebabaus, kurie gaminami be riebalų. O šiuo metu, kai sveika mityba yra ant bangos, kiekvienas gali rasti tokį variantą, koks jam labiausiai tinka ir koks garantuoja, kad maistas bus skanus ir tuo pačiu neriebus.

Kadangi kebabų pasirinkimas labai platus – siūlome atriboti nuo siauro požiūrio, kad kebabai yra tik daržovės, kurios yra suvyniotos į specialią duonelę. Šiuo metu kebabų galimybės plačios kaip niekada, tad visada galima pasirinkti gana neriebius ir tuo pačiu labai skanius patiekalus, kurie jums leis mėgautis nuostabiu maistu ir tuo pačiu nepergyventi, kad paskui tas skanus maistas bus ir didelio svorio priežastimi. Štai labai mėgstami kebabai vegetarams, kurie būna be mėsos ir dažniausiai su kur kas lesesniu padažu. Tai – puiki galimybė pasmaguriauti ir tuo pačiu būti ramiu, kad maistas tikrai nesukels jums jokių nesklandumų ir leis užtikrinti, kad pavalgysite skaniai ir sočiai, tačiau apimtys išliks savos.

Kebabai Vilniuje ir kebabai Kaune tikrai labai įvairūs, tad kiekvienas ieškantis tobulo maisto gali būti ramus, kad galiausiai jam pavyks rasti tai – kuo paprasta ir patogu mėgautis. Svarbiausia, kad kai pasirinkimas toks platus – kiekvienas ieškantis randa tai, kas jam labiausiai tinka ir tuo pačiu gali rekomenduoti kitiems mylimiems žmonėms, kurie taip pat labai mėgsta greitą maistą ir ieško kokybės, kuri tikrai patenkins lūkesčius.

Skanus maistas – laimingas žmogus, tad neribokite savęs ir leiskite sau puikiai jaustis bei skaniai valgyti.

Kebabai Palangoje nustebins net ir pačius išrankiausius, tad rekomenduojame drąsiai bandyti kuo daugiau skirtingų patiekalų, kol galiausiai pavyks rasti tą, kuris labiausiai tinka. Ir tai tikrai nereiškia, kad priaugsite labai daug kilogramų. Saikingas maistas visada yra geras pasirinkimas, tad sistemingai lygindami galimybes galiausiai rasite tai, kas jums labiausiai tinka. Juk ir pats galite būti labai puikus šefas, tik reikia išdrįsti.

 

 

 

Maisto džiovintuvas – greitas maisto džiovinimo būdas

Maisto džiovintuvasRuduo – sezonas, kurio metu kiekviena mama ar močiutė praleidžia iš ties daug laiko virtuvėje, gamindamos įvairias uogienes, marinuodamos agurkus, ruošdamos maisto atsargas žiemai. Tai iš ties graži tradicija, atkeliavusi nuo neatmenamų laikų, kurios laikosi daugelis lietuvių. Tikriausiai ne vienas žmogus dar iš vaikystės atsimena nuolatos įjungtą orkaitę, o joje džiūstančius grybus, vaisius, uogas ir kitas rudens gėrybes. Tam, kad močiutė, mama ar teta sudžiovintų visas norimas gėrybes, užtrukdavo iš ties daug laiko, tačiau modernėjant technologijoms, žmonės sukūrė labai geras atmainą orkaitėms – maisto džiovintuvus. Maisto džiovintuvas yra skirtas įvairiems maisto produktams sudžiovinti.

Maisto džiovintuvas

Maisto džiovintuvas veikia labai paprastai. Jo viduje cirkuliuoja oras, tai reiškia, kad pučiantis šiltas vėjas išgarina visus vaisių, daržovių ar kitų maisto produktų skysčius. Geriausias dalykas yra tas, kad gėrybės nepakeičia savo spalvos, nepraranda skonio, todėl jas galima vartoti lygiai taip pat, kaip ir nedžiovintas.

Maisto džiovintuvų yra pačių įvairiausių rūšių ir modelių. Maisto džiovintuvo kaina priklauso nuo daugelio elementų, vienas iš jų – dydis. Kiekvienas žmogus džiovintuvą renkasi pagal savo poreikius ir norus. Vieni maisto džiovintuvai yra didesni, turi daugiau stalčių, todėl juose vienu metu gali būti džiovinama daug vaisių ar daržovių. Taip pat kiekvienas maisto džiovintuvas turi skirtingas, papildomas funkcijas. Vienuose galima reguliuoti temperatūrą, trukmę, o geriausias dalykas, kad galima padaryti automatinį režimą. Kai vaisiai ar daržovės išdžiūsta, toks maisto džiovintuvas išsijungia pats, todėl tai svarbu elektros taupymo atžvilgiu.

Maisto džiovintuvas iš ties praverčia kiekvienoje šeimoje, kurioje mėgstamas džiovintas maistas, ten kur džiovintos daržovės dedamos į įvairius patiekalus, o džiovinti vaisiai dedami ant ledų arba valgomi vieni. Maisto džiovintuvas – sveikas maisto džiovinimo būdas, paplitęs daugelyje pasaulio šalių.

Kam mums reikalingi maisto papildai?

maisto papildaiMaisto papildai reikalingi ir būtini ne tik sportininkams. Teisingai, jie padeda išsaugoti ištvermę ir padidina jėgos tonusą. Būtent šie faktoriai labiausiai reikalingi sportininkams, tačiau mokslininkų yra išrasti ne tik papildai sportui. Tad kas gi gali dar be sportininkų juos vartoti? Ar galite būti vienas iš jų?

Šiais laikais labai sunku sveikai ir taisyklingai maitintis. Gerai, jei spėjame ryte ne tik suvalgyti jogurto indelį, bet dar ir išgerti karštos arbatos puodelį. Dažniausiai pusryčius valgome paskubomis, nežiūrėdami nei ką nei kaip tai darome. Pietus neretai praleidžiame dėl gausos darbų, o vakarienę tenka atidėti rytojui arba ją iškeisti į naktipiečius. Tokiu būdu mūsų organizmas alinamas, jam ima trūkti būtiniausių mineralinių medžiagų ir vitaminų. Kartais, nuo valgomo greito maisto arba jo dorojimo paskubomis ima augti svoris ir susirūpiname tik tuomet, kai pasiekiame kritinę ribą arba nedėkingą viršsvorio diagnozę dedikuoja medikai. Taigi turime nuolat stengtis savo organizmą papildyti reikiamomis medžiagomis. Šiuo atveju mums gali padėti maisto papildai.

Juos galime vartoti kiekvienas iš mūsų. Yra netgi vaikams skirti maisto papildai, pavyzdžiui žuvų taukai. Maisto papildų dėka gauname mums taip reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Kiekvienų papildų sudėtis yra skirtinga, todėl kurie Jums būtų patys tinkamiausi, geriausia pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vienokie maisto papildai sportui, kitokios sudėties yra ne taip aktyviai sportu užsiimantiems žmonėms, todėl ir reikalingos organizmui medžiagos skiriasi. Vieni yra skirti prieš sportą, kiti padeda deginti riebalus, treti skatina masės augimą arba specialiai skirti sąnariams ar atsistatymui po sporto. Papildai sportuojantiems padeda greičiau pasiekti norimą formą. Jie padeda formuoti raumenims. Jei sportuojate ir kartu geriate maisto papildus – rezultatai bus pasiekiami daug greičiau.

Taigi maisto papildai mums reikalingi tam, kad galėtume greičiau atsigauti po ligų, papildytume savo organizmą trūkstamais mikroelementais, vitaminais ir reikalingomis medžiagomis, išvengtume traumų  bei formuotume savo kūną tokį, apie kurį svajojame. Derindami tris pagrindinius elementus: sportą, sveiką mitybą bei gyvensena ir vartodami maisto papildus visa tai pasieksite žymiai greičiau, o rezultatai bus efektyvesni.