Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Posts Tagged ‘kosmetika’

9 patarimai jūsų grožiui

grozisGrožio pasaulyje yra daugybė įvairių grožio puoselėjimui skirtų patarimų. Kiekviena iš mūsų norime atrodyti stulbinamai, todėl visiškai natūralu, kad kasdien ieškome būdų, kurie padėtų tai pasiekti. O kadangi patarimų niekuomet nebūna per daug, mes taip pat skubame jums į pagalbą ir pateikiame dar daugiau naudingų detalių.

  • Niekuomet nenaudokite pernelyg daug makiažo priemonių – tai ypač aktualu šiltuoju metų laiku, kai padidėja prakaitavimas. Bet kuriuo atveju, turite suprasti, kad makiažo priemonės užkemša veido odos poras, todėl jai tampa sudėtinga kvėpuoti.
  • Reikėtų naudoti tik tas kosmetikos priemones, kurios atitinka jūsų veido odos tipą. Klaidinga manyti, kad geriausia pasitelkti universalius produktus. Įprastai jie negali suteikti tokio puikaus rezultato kaip minėtos priemonės.
  • Jūsų kosmetikos ir grožio priežiūros priemonėse neturėtų būti alkoholio ir kitų kenksmingų sudedamųjų dalių, kurios gali neigiamai paveikti odą ir sukurti priešingus rezultatus.
  • Būtina pasirūpinti, kad oda visuomet būtų tinkamai apsaugota nuo įvairių pašalinių aplinkos veiksnių, pvz., tiesioginių saulės spindulių, vėjo, aplinkos taršos ir kt.
  • Jūsų oda turėtų būti tinkamai sudrėkinta. Niekuomet nereikėtų apleisti odos priežiūros. Jei pastebite, kad ji šerpetojasi arba sausėja – būtina akimirksniu imtis reikiamų veiksmų.
  • Reikėtų rūpintis ne tik savo veido oda, tačiau taip pat nepamiršti ir plaukų priežiūros. Ką jau kalbėti apie tai, kad reikia rūpintis ir viso kūno oda. Trumpiau tariant, norint, kad grožio priežiūra būtų kuo efektyvesnė, reikia pasitelkti kompleksinius sprendimus.
  • Plaukelių šalinimui reikėtų naudoti tik tokias priemones, kurios nepažeistų odos ir nesukeltų jokių alerginių reakcijų. Jei naudojate skutimosi peiliukus, tikėtina, kad reguliariai susiduriate su įvairiomis problemomis. Tuo tarpu epiliatorius galėtų būti puiki alternatyva.
  • Būtina galvoti ir apie tai, ką valgote. Nemanykite, kad pakanka naudoti grožio puoselėjimo priemones ir viskas tuo pasakyta. Jei jūs maitinsitės prastai ir kaskart valgysite tik nesveiką maistą, jūsų organizmas bandys valytis ir tai labai akivaizdžiai atsispindės ant jūsų odos. Be to, nereikia pamiršti, kad maitinantis nesveikai ir nesubalansuotai, didėja tikimybė, kad susidursite ir su kitomis sveikatos problemomis.
  • Nereikia nuvertinti ir fizinio aktyvumo svarbos. Jei nesportuosite ir reguliariai nesimankštinsite, tuomet jūsų oda gali būti suglebusi, ne tokia elastinga, o taip pat – didėti rizika susidurti su viršsvorio problema. Todėl jei norite atrodyti labai gražiai ir turėti tobulas kūno linijas, būtinai pasirūpinkite ir pakankamu fiziniu aktyvumu.

Natūrali kosmetika – pagražinti išvaizdai ir nepakenkti sau!

natūrali kosmetikaDaugumai asmenų galėtų pasirodyti, kad įvairiausios ekologiškos priemonės, kurios yra pateikiamos rinkoje, iškeliamos esą dėl savybių, kurios neturėtų būti akcentuojamos bei pabrėžiamos – teigiant kitais žodžiais, norime pastebėti tai, kad esą vis dar daug manančių asmenų, kad įprastosios priemonės visiškai žmonėms nekenkia, kad piliečiams tikrai, kad galima naudoti jas kuo drąsiausiai ir dėl to visiškai nepanikuoti. Tiesą sakant, šiuo atveju norėtųsi pastebėti tiesiog tai, kad drąstiškai nieko teigti nebūtų galima, tiesiog nereikėtų pamiršti, kad itin daug kas priklauso nuo to, kokias tikslines priemones naudosite, o drąsiai teigti, kad natūrali kosmetika, tarkime, moterims jokių privalumų nesuteikia ir yra bereikalingai aukštinama priemonė – tikrai, kad nebūtų galima.

Realiai žiūrint, siektume pabrėžti tuo pačiu ir tai, kad natūrali kosmetika, kaip pasiūlymas, egzistuojantis rinkoje, šiandienos turinyje taip pat buvo paminėtas visiškai ne be reikalo, mat turinyje norėtume pabrėžti pagrindinius privalumus, kuriais paslauga pasižymi. Esame linkę manyti, kad piliečiams tokiu būdu suteiksime daug įvairiausių teigiamų minčių, o taip pat ir paskatinsime naudotis ekologiškomis priemonėmis, kurios ne vien tik skatina teigiamuosius bruožus, tačiau taip pat ir užgožia prieš tai naudotų priemonių toksines savybes. Taigi, tikimės, kad turinyje pateikta informacija sudomins daugelį piliečių ir to pasekoje galėsime asmenims suteikti daug pravarčių žinių.

Natūrali kosmetika, priešingai, nei daugelis asmenų yra linkę manyti, turėtų būti siejama ne vien tik su standartinėmis pasigražinimo priemonėmis – turime omenyje tai, kad visiškai visa pasiūla, kuri yra pateikiama šiuolaikinėje rinkoje, gali būti randama ir ekologiškomis savybėmis, o tai – niekam nėra paslaptis – esą skatinantis veiksnys, kodėl gi asmenims galėtų būti paslaugos pravarčios. Kad ir kaip ten bebūtų, tuo pačiu norėtųsi pastebėti ir tai, kad finansiniu požiūriu piliečiams tai galbūt ir nebūtų pats priimtiniausias sprendimas, tačiau esame linkę manyti, kad už žmonių sveikatą šiais laikais tikrai, kad nieko nėra svarbiau, tiesa?

 

Kosmetika senovės Graikijoje

kosmetikaRūpinimasis savo kūnu ir nepalaužiamas noras padaryti jį kuo patrauklesnį yra tokie pat seni įpročiai kaip ir žmonijos civilizacija. Žodis „kosmetika“ kilo iš graikiško žodžio „kosmetikos“, kurio reikšmė siejama su harmonija, tvarka ir ramybe. Nieko stebėtina, kad didžioji dalis grožio produktų senovės Graikijoje buvo gaminami iš natūralioje gamtoje randamų ingredientų. Tačiau net senovės graikai naudojo ir kenksmingas medžiagas tam, kad turėtų blyškią odą, kuri tuo laikotarpiu buvo labai populiari.

Alyvuogių aliejus

kosmetikaKadangi alyvmedžiai Graikijoje yra labai paplitę, alyvuogių aliejus šios šalies kultūroje buvo lyg gyvybės eleksyras. Remiantis Aegean salos archeologinių tyrimų duomenimis, manoma, kad alyvuogių auginimas prasidėjo Kretoje, Minoano periode.

Iš pradžių alyvuogių aliejus buvo naudojamas kvapiųjų aliejų gamyboje. Kiek vėliau graikai alyvuogių aliejų ėmė naudoti maistui, apšvietimui, farmacijoje ir kosmetikoje. Senovės Graikijoje alyvuogių aliejus buvo pagrindine kasdienės asmeninės higienos ir kūno priežiūros priemone. Ypač moterys jį naudojo kaip odą atgaivinantį valiklį, po vonios tepamą drėkiklį ir kaip lubrikantą. Tuo tarpu graikai vyrai alyvuogių aliejumi įtrindavo savo kūną prieš sportuodami arba eidami į mūšį.

Medus

kosmetika

Medaus kaip kosmetinės priemonės naudojimas Graikijoje mus grąžina net į 5000 m. pr. Kr., kai pagrindinės odos priežiūros priemonės buvo gaminamos bičių produktų, ožkos pieno, gėlių, įvairių žolelių ir alyvuogių aliejaus pagrindu. Minoano moterys mėgaudavosi medaus ir pieno voniomis – tai būdavo neatsiejama reguliarių vakarinių grožio procedūrų dalis. Šiandien medus vis dar yra pagrindinis graikų grožio produktų ingredientas.

Baltasis švinas

kosmetikaSenovės Graikijos moterys tepdavo savo veidą kosmetiniu pagrindu vadinamu „fucus“, pagamintu iš kreidos miltelių ir baltojo švino. Taip, visiškai teisingai, švino – to paties elemento, kurį dabar žinome kaip kenksmingą žmogaus sveikatai. Tuo laikmečiu žmonės dar nežinojo apie švino nuodingą poveikį, todėl moterys nuolat ant savo veido odos tepė toksišką metalą tam, kad turėtų blyškiai ir blizgiai atrodančią odą. Jos taip pat naudojo ir švino turinčias veido kaukes, norėdamos pašalinti įvairias odos dėmeles ir kitus nelygumus.

Medžio anglis

kosmetikaŠi suodina ir juoda medžiaga, dažnai gaunama iš suanglėjusios medienos, būdavo naudojama kaip makiažo priemonė, skirta akims. Lygiai taip pat kaip ir egiptiečių moterys, graikės, norėdamos paryškinti ir pabrėžti akis, naudojo juodus miltelius joms dažyti. Vietoje akių pieštuko, antakių dažų ir akių šešėlių jos naudojo medžio anglį, suodžius ir pelenus. Senovės graikės taip pat naudojo juodus dažus akių vokams arba stibio miltelius – nuodingą chemikalą, labai primenantį šviną. Graikės mėgo labai tamsius, storus ir perdėtai išryškintus antakius. Tuo metu buvo madingi ir sujungti antakiai. Suprantama, šiandieninis estetikos suvokimas yra visai kitoks.

Natūralūs pigmentai ir dažai iš daržovių

kosmetika

Daugybė žolelių, gėlių, daržovių ir vaisių rado kelią į senovės Graikijoje gaminamos kosmetikos sudėtį. Rožės, plukės, šilkmedžio uogos, lotoso gėlės, medetkos, levandos ir ramunėlės – tai tik keli pavyzdžiai. Senovės graikai taip pat garsėjo ir mokėjimu gaminti grožio produktus iš natūralių pigmentų, augalų šaknų, raudonojo vyno ir aromatingų mastikmedžio sakų. Pavyzdžiui, raudonų daržovių, tokių kaip burokai, dažai lūpoms ir žandams suteikdavo puošnų ir sodrų rausvą atspalvį.

Taigi, akivaizdu, kad kosmetika senovės Graikijoje buvo labai svarbi žmonių gyvenimo ir kultūros dalis. Nors tuometinis grožio suvokimas ir vyravusios mados labai skyrėsi nuo dabartinių, tačiau graikų indėlis į kosmetikos priemonių gamybą yra ypač didelis ir reikšmingas.