Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Posts Tagged ‘darbo pasiūlymai’

Darbo skelbimai: moterims niekada nebuvo taip paprasta

darbo skelbimaiJau nuo seno Lietuvoje ir visame plačiajame pasaulyje manyta, kad turėti darbą yra garbinga, turėti amatą – garbė ne tik tam meistrui, jo šeimai, bet ir pameistriui, kuris dar tik pradėdavo mokytis to amato. Profesijų būta visokių – nuo visai kasdieniškų, kaip kad batsiuviai, kalviai, puodžiai, ir net visai nepopuliarių, kaip kad kvepalų gamintojai. Moterims įgyti profesiją būdavo sudėtingiau – daugelis tuometinių darbų reikalaudavo nemažos fizinės jėgos bei ištvermės, daugybės žinių bei puikių įgūdžių, kuriuos meistras perduodavo tik savo pameistriui. Be kita ko, silpnoji lytis turėdavo pasirinkimą, kuris, žinoma, nebuvo toks didelis kaip dabar: darbas grupėse prie audimo staklių ar tai šeimininkaujant ir mastą gaminant, vaikus prižiūrint. Tikras feminisčių „rojus“, ar ne? Lygios būdavo ne tik teisės, bet ir pareigos. Kaip bebūtų, per kelis šimtus metų ši situacija ženkliai pasikeitė – profesiją galima įgyti bet kokią, darbą susirasti netrunki nė dienos ir tai gali padaryti net neišėjęs iš namų. Būtent šiame straipsnyje pristatysime, kaip greitai ir nesunkiai atsirinkti sau patinkantį darbą.

Pastarasis dešimtmetis pasauliui suteikė daug galimybių tobulėti: pasiekiamumą internetu bet kurioje pasaulio šalyje, platesnę ir lengviau pateiktą informaciją bei galimybę lipti karjeros laiptais nuotoliniu būdu. Žinoma, gal nuotoliniu būdu dirbti ir nėra Jūsų stiprioji pusė – daugelis sunkiai susikaupiame, kuomet pačioms reikia prisiverst ir atlikt kokią tai užduotį, o kai kurių darbų tiesiog negali dirbt per atstumą, bet… per atstumą galite susirasti informaciją apie bet kurį darbdavį, darbo vietą ar kriterijus, norint ten patekti. Darbo skelbimai internetu – puikiausia galimybė moterims įsidarbinti.

Kodėl verta ieškoti pajamų šaltinio darbo skelbimuose internete?

Kaip jau minėjome, internete vos kelių pelės klavišų paspaudimu galite susirasti Jumis dominančią informaciją. Jei darbdavys patikimas, laiku išmoka užmokestį ir suteikia visas galimybes kilti karjeros laiptais, neabejotinai apie tai perskaitysite atsiliepimuose apie jį. Jei darbo skelbimai pristato dar negirdėtą uždarbiavimo būdą ar tiesiog darbą šalyje, kurioje niekada nebuvote – keli klavišų paspaudimai ir jau forume narstote diskusijas, susijusias su šiuo kraštu ir galimais reikalavimais. Pripažinkime, to nepadarysime atradę skelbimą laikraštyje, o tuščias pasitikėjimas žmonių kalbomis ne retai būna net rizikingas.

Kaip ieškoti darbo internetiniuose skelbimuose?

Kai tiek daug informacijos mums lyg ant delno padėta, net išankstinės vizijos nereikia. Vos užėjus į vieną ar kitą skelbimų svetainę iškart tenka pasirinkti kelias paiešką siaurinančias funkcijas.

Darbas Lietuvoje ar užsienyje. Jei prieš kelias minutes ir galvojote, jog tikrai į nieką nekeisite savo gimtojo krašto, ko gero, Jums teks pergalvoti iš naujo – darbo pasiūlymai moterims užsienyje pasižymi ne tik didesniu atlyginimu, bet ir neribotomis galimybėmis: daugelis moterų internetinėje erdvėje viešai paatvirauja, jog pradėjusios dirbti nuo žemiausios grandies jau po pusmečio ar metų pasiekė komandos vadovo poziciją. To galbūt nesitikėjote prieš pasveriant privalumus darbui užsienyje, ar ne ?

Kitas akibrokštas pačiai sau yra tai, jog šalia darbo pasiūlymų už fiksuotą atlyginimą rasite kursus bei mokymus, po kurių įgysite nemažai žinių, norint patekt į atitinkamą darbo vietą. Vienų kursų metu išmoksite, kaip tinkamai atlikti galvos ar pėdų masažą, kuomet kitų kursų metu patyrusi visažistė pamokys makiažo ar blakstienų priauginimo meno.

Tai gi, kad surastumėte aktualius skelbimus, pasirinkite Jūsų lūkesčius atitinkančius raktažodžius ir paieška visą darbą padarys už Jus. Skamba net gi sudėtingiau negu yra iš tikrųjų, o kaip manote Jūs?

Pamirškite varginantį kelią norimo darbo paieškose. Pamirškite viršvalandžius ir darbą, kuriuo iš tikrųjų nesižavite. Leiskite mums padėti tobulėti Jums. Leiskite sau priimti sprendimą, kuriuo didžiuositės gal net visą likusį savo gyvenimą. Susirasti darbą niekada nebuvo taip paprasta.

Darbo skelbimai moterims

moterys dirbaNedarbo lygis Lietuvoje siekia  kiek daugiau nei 13 procentų, todėl darbo skelbimai šiuo metu daugeliui lietuvių yra aktualūs. Net jei ir turite darbą, tikriausiai būtų visai į naudą susirasti papildomą pajamų šaltinį. Daugelis šiuo atžvilgiu sušunka, kad moterims susirasti darbą yra lengviau. Jos gali dirbi pardavėjomis, konsultantėms, administravimo bei finansų srityse. Tačiau tiek vyrams, tiek moterims šansai išlieka tokie patys. Darbo pasiūlymai Lietuvoje bei užsienio šalyse išlieka vienodo kiekio abiems lytims. Tad šiandien aptarkime, ar lengva susirasti darbą moterims.

Dar praėjusias metais JAV Darbo Statistikos Biuras atliko tyrimą, kuriuo norėta išsiaiškinti, atsižvelgiant į vidutinį atlyginimą, karjeros galimybes, darbo vietų skaičiaus augimą ir t.t., kokios profesijos yra geriausios. Ir štai pirmoje vietoje atsidūrė labai moteriška profesija – kvalifikuota med. seselė. Visi žinome, kad ir medikų, ir med. seselių jaučiamas trūkumas didžiuosiuose Lietuvos miestuose bei mažesniuose miesteliuose. Daugelis specialistų susivilioja iškeliauti į užsienį, nes ten mokamos didesnės algos, galbūt ten sulaukia ir didesnių perspektyvų bei ligoninių motyvacijos darbuotojų kvalifikacijos kėlimui (kursai, kalbų mokymai , konferencijos ir pan.). Mielos moterys, jei norite dirbti ir gerai uždirbti, galbūt pasidomėkite būdais, kaip tapti kvalifikuotomis med. seselėmis ir darbo vieta bus garantuota.

Med. seselių darbo skelbimai dažniausiai sudomina tik šiuo metu tokią specialybę turinčias moteris, tačiau tose pačiose JAV Darbo Statistikos Biuro tyrimo išvadose trejetuke taip pat  atsidūrė vaistininko – farmacininko profesija. Čia – taip pat puikus būdas pasireikšti moterims. Žinoma, ši darbo vieta puikiai tinka ir vyrams. Savaime suprantama, kad toks darbas nėra lengvas ir reikalauja studijų bei patirties. Tačiau kaip ir visur, taip ir medicinoje reikia mokytis, mokytis, mokytis… Ne veltui lietuvių patarlė sako: „Be knygos nėra mokslo, be mokslo nėra ir gyvenimo“.

Toms moterims, kurios ieško papildomo pajamų šaltinio, joms siūlo darbą kavinės, restoranai bei įvairios kompanijos, kurių produkcija prekiaudamos moterys gali nemažai užsidirbti. Viskas priklauso tik nuo Jūsų. Visada yra geras būdas papildomai užsidirbti atostogų metu, ypač vasaros ar žiemos sezonu, kai sulaukiame daugiau turistų ir aptarnavimo srityse yra ieškoma papildomų darbuotojų.

Šiuo metu daugiausiai darbo skelbimai moterims siūlo darbo vietas klientų aptarnavimo srityje. Moterims tai puiki galimybė tobulinti kalbų žinias, užmegzti naujas pažintis galbūt su būsimais darbdaviais ar savo verslo partneriais bei daug išmokti.