Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Nutukimo gydymas operacija: kurią pasirinkti?

Nė viena dieta neatrodo veiksminga? Esate nusivylusi savo valios pastangomis? Nenuleiskite rankų. Nutukimo gydymas galimas ir medicininiu būdu. Paskaičiuokite, kiek išleidote papildams sporto treniruotėms, aprangai, specialiam maistui, kurio paprastai nevalgytumėte. Jei suma artėja prie 2000 eurų, galite pamąstyti ir apie specialias nutukimo gydymo operacijas, atliekamas privačiose klinikose. Kai kurias operacijas finansuoja bent iš dalies ligonių kasos, todėl nepamirškite pasidomėti, kaip viskas yra finansuojama.

Nutukimo gydymas galimas tik po nuodugnių gydymo įstaigų tyrimų. Gydytojas gali įvertinti, kad jūsų nutukimas nėra pavojingas ir atsisakyti daryti tam tikras operacijas. Dėl to reikia konsultuotis su specialistu, o tik po to rinktis variantus. O jų yra net 4.

Prieš pristatant operacijas, norime paaiškinti esminį momentą. Skrandžio operacija turi vieną tikslą – sumažinti skrandžio tūrį. Maisto į tokį daug neprikišite, todėl organizmas gaus mažiau kalorijų ir pradės naudoti ilgai kauptas riebaliniuose sluoksniuose esančias „atsargas“. Reikės gerti daug skysčių ir pajudėti, kad tas „atsargas“ organizmas sparčiau paimtų ir sunaudotų. Taigi, 4 operacijos, kurias atlieka gydytojas chirurgas.

Skrandžio žiedas (suveržimo operacija)

Viena iš populiariausių operacijų Lietuvoje. Ant išsitampiusios skrandžio uždedamas specialus įtvaras, kuris skrandį perspaudžia į dvi dalis. Tada jis iš kriaušės formos tampa panašus į smėlio laikrodį, tik viršutinė dalis yra gerokai mažesnė, nei apatinė. Šviežiai suvartotas maistas patenka į viršutinę skrandžio dalį ir yra virškinamas ten. Daug maisto neprigrūsite, tad netrukus organizmas pradės „badauti“, nors sotumo jausmas ateis savaime ir po nedidelio maisto kiekio.

Skrandžio sulankstymo operacija

Panašiu principu atliekama operacija, tik čia skrandis yra įlenkiamas į vidų ir tampa panašus į vamzdį. Tūris sumažėja, tuo tarpu pačio organo pjauti nereikia. Tai naujausia nutukimo gydymo būdas pasaulyje, taikomas vos 5 metus, todėl apie ilgalaikes pasekmes dar nėra žinoma. Kol kas pacientai jaučiasi puikiai po šios operacijos.

Skrandžio rezekcija

Kitaip – skrandžio nupjovimas. Chirurginės operacijos metu pašalinama dalis skrandžio, o nupjautos vietos susiuvamos viena su kita. Ši operacija turi tam tikrų rizikos veiksnių, todėl atliekama ne visiems pacientams.

Skrandžio apylankos operacija

Šios operacijos metu pašalinama dalis dvylikapirštės žarnos ir skrandžio, todėl maistas greičiau patenka į žarnyną ir yra pašalinamas iš organizmo. Organizmas tiesiog nespėja pasisavinti visų kalorijų, todėl ir krenta svoris. Operacija yra nekenksminga, nerizikinga, tačiau reikalingas ilgas pooperacinis laikotarpis ir nuolatinis tam tikrų preparatų vartojimas.

Visi keturi nutukimo gydymo būdai yra naudojami Lietuvoje. Jus paskiria gydytojas, įvertinęs pacientų būklę ir galimas pasekmes. Paprastai nutukimo gydymas chirurginiu būdu yra skiriamas žmonėms, turintiems 40 KMI (normalus yra 18-25) įvertinus visas genetines ligas ir hormonų pusiausvyrą. Šie būdai ypatingai tinka moterims, norinčioms ne greitai numesti svorio, bet su juo atsisveikinti visiems laikams…

 

 

Leave a reply