Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Archive of ‘Vaikai’ category

Kūdikio kraitelis: ką reikia turėti, laukiant naujagimio?

Laukiantis naujagimio, mama po truputį susikomplektuoja daiktus naujam gyvenimo etapui, kurie pačiai pradžiai vadinami vardu – kūdikio kraitelis. Paprastai naujagimio kraitelis apima tokias daiktų grupes:

  • Reikmenys moteriai, reikalingi prieš gimdant;
  • Reikmenys moteriai, reikalingi jau pagimdžius;
  • Visi maitinimo reikmenys;
  • Įvairūs naujagimio drabužėliai;
  • Kūdikio priežiūros reikmenys;
  • Kitos kūdikio priežiūros priemonės.

Įsivaizduokite, kad tarsi keliaujate į kelionę po naują šalį, kur viskas kitaip, ir jums su savimi reikia susikrauti nemažą lagaminą įvairių daiktų. Ta kelionę – tai motinystė. O jums metas susikrauti lagaminą reikmenų, kurių reikės ir jums, ir kūdikiui… Aptarkime smulkiau, iš ko susideda kūdikio kraitelis.

Ką reikia turėti prieš gimdant?

kosmetika

Šiais laikais ruoštis vykti į kelionę ir pirkti tam daiktus mamytėms labai paprasta, nes kūdikio kraitelis internetu gali būti pilnai supirktas. Tai reiškia, kad esant sunkesniems judesiams, visai nebūtina keliauti į parduotuves. Aišku, jeigu jaučiamasi gerai – būsimai mamytei tai gali būti ir naudingas pasivaikščiojimas. Prieš gimdant reikėtų įsigyti keletą daiktų, kuriuos paprastai mamytės susiperka tada, kai pajunta, kad to reikia. Paprastai prireikia tokių daiktų: pilvo juostos, kuri prilaikytų augantį svorį ir leistų laisviau judėti, specialios liemenėlės, gerų specialių apatinių kelnaičių ir kremų nuo strijų, kurios veikiausiai vėliau vis tiek neišvengiamai nusės odos vietas, kurios buvo itin išsitempę.

Kokių daiktų reikia po gimdymo?

pagalvėlė

Tam, kad kūdikio kraitelis į ligoninę būtų pilnai paruoštas, reikia ir motinos kraitelio. Po gimdymo savijauta pasikeičia, kaip ir vaidmuo: iš nėščiosios iškart tampama mama. Tam reikalinga žindyvės liemenėlė, speciali pagalvėlė, specialūs tepalai ir kompresai, įklotai į liemenėlę, pientraukis. Daugumai moterų reikia ir specialaus korseto po gimdymo, taip pat specialių vienkartinių ir higieninių įklotų, tinklinių kelnaičių.

Maitinimo reikmenys

buteliukas

Galima sakyti, kad daiktų sąrašas naujagimiui prasideda nuo maitinimo priemonių. Kai kurios priemonės, tokios kaip pientraukis ir pieno šaldymo buteliukas, reikalingi mamoms, tačiau iš esmės tai maitinimo priemonės. Taip pat į ligoninę reikia vežtis buteliukus su žindukais, termosus, seilinukus (geriau kelis), šepetėlius, su kuriais bus plaunami buteliukai, termosus, maisto šildytuvą. Visa tai bus reikalinga maitinant ir savo pienu, ir iš buteliuko.

Kokių reikia Kūdikio drabužėlių?

drabužėliai kūdikiui

Naujagimiui reikės ir pirmųjų drabužėlių. Paprastai yra perkamos specialios kūdikio kepurėlės su išvirkščiomis siūlėmis, kad nespaustų galvytės. Taip pat reikia ir pirmųjų šliaužtinukų pluošto. Dar prieš gimdymą būna bent šiek tiek aišku, kokio dydžio bus vaikelis, kokio svorio, todėl galima numanyti, ar reikės pačių mažiausių naujagimio drabužėlių, ar tarsi paaugusiam kūdikiui. Prireiks marškinėlių, kelnyčių, kojinaičių, pirštinėlių, lauko kombinezono (juk reikės kūdikį parsivežti namo).

Kokių reikia kūdikio priežiūros priemonių?

sauskelnės

Šią naujagimio kraitelio dalį taip pat reikėtų pasiruošti iš anksto. Vienų kūdikio priežiūros priemonių reikės jau ligoninėje, kitų vėliau. Tačiau geriau pirkti iš karto, nes gimus kūdikiui prasidės bemiegės naktys ir kažką daugiau veikti gali būti labai sunku. Reikės kūdikio čiulptukų ir jų priedų, vystyklų arba sauskelnių, marliukų ir seilinukų. Kūdikiams pučia pilvą, todėl reikės priemonių nuo pilvo pūtimo, taip pat vienkartinių palučių, maišelio arba konteinerio panaudotoms sauskelnėms, ir žinoma tokių stambesnių daiktų kaip autokėdutės, kūdikio lovelės, vežimėlio, nešioklės, jam paruoštos vonelės ir kitų dalykų.

Rūpestingi tėvai renkasi kokybiškus produktus

sauskelnėsSauskelnės, kurias žmonės dažnai vadina pampersais, yra labai aktuali tema. Ar kada susimąstėte, kodėl internete ieškant šių prekių pati sistema siūlo pridėti žodį „akcija“? Atsakymas ir paprastas, ir sudėtingas, bet aktualus visiems jauniems tėvams, galbūt kaip tik dabar ieškantiems sauskelnių priimtinesnėmis kainomis.

Apie vaikų auginimą prirašyta daug straipsnių, tėvams kyla visokiausių klausimų. Svarbu pasirūpinti mažyliu, o vienas iš daiktų, be kurių neišsiverčiama, įvardytinos sauskelnės. Tai viena iš priežasčių, kodėl internete siūloma pridėti žodį „akcija“. Juk būtini dalykai ne visada yra pakankamai pigūs. Šiai tiesai labai pritaria ir kūdikių tėvai, ir tie, kurių vaikai dabar jau paaugliai.

Kas ką besakytų, kas ką begalvotų ir kokios nuomonės būtų, visais atvejais sauskelnės yra nepaprasto svarbumo tema, kuria domisi ir būsimi tėvai, ir dabar mažylius auginantys tėvai, ir tie, kurie jau perėjo mažų vaikų auginimo etapą. Net jei jūsų berniukas ar mergaitė jau eina į pirmą klasę, tikriausiai prisimenate, kokius pampersus rinkotės prieš kelerius metus ir kiek įvairių rūpesčių pasitaikė kūdikystėje.

Geri tėvai yra rūpestingi tėvai. Su tuo tikrai sutiksite. Na, o pampersai yra vienas iš tų daiktų, be kurių pirmasis kūdikio gyvenimo etapas kone neįsivaizduojamas.

Kad sauskelnės yra svarbios, patvirtina ir informacijos gausa virtualioje erdvėje. Čia ir straipsniai, ir diskusijos forumuose. Visiems aktualu, kad sauskelnių pirkimas būtų tikslingas. T. y. pirkėjai ieško kokybiškų produktų. Kad pampersai nedirgintų kūdikio odelės, kad būtų patogūs – pora dalykų, kurie privalomi be menkiausių abejonių.

Bet kaipgi kaina? Juk beveik įprasta, kad daiktai, kurie pasižymi aukšta kokybe, yra brangūs. Ar sauskelnių pirkimas neapsunkina? Ar tai nepriverčia keisti asmeninio biudžeto plano? Žinoma, ne visada paprasta įsigyti visko, ko nori, tad jauni tėvai dėliojasi prioritetus. Tenka nemažai galvoti ir planuoti. Bet rūpestingos mamos ir tėčiai jokiu būdu nelinkę mokėti mažiau, jei tai priverstų veltis į kompromisus, susijusius su kokybe. Kitaip sakant, kokybei skiriamas pagrindinis vaidmuo, o tada jau domimasi kainos dalykais. Žema kaina – pliusas, bet tai dar ne viskas. Geras pasiūlymas yra tas, kuriame suderinta kaina ir kokybė.

Rūpestingi tėvai renkasi kokybiškus produktus. Nereikia jokių papildomų argumentų. Yra dalykų, kurie priklauso „savaime aišku“ kategorijai. Atsakingas rūpinimasis vaiku – turbūt tinkamiausias pavyzdys. Kad ir kokių daiktų reikia (pampersų, drabužių, lovytės ir t. t.), visuomet ieškoma kuo saugesnių, kuo kokybiškesnių prekių.

Kadaise sauskelnių nebuvo. Dabar jos – įprastas dalykas. Kaip bus po vieno kito šimto metų? Kas žino. Bet savo vaikus tėvai prižiūri čia ir dabar, o ne kada nors. Tai patvirtintų ir vaikiškų prekių pardavėjai, kuriems pirkėjai užduoda itin daug klausimų – juk tikisi įsigyti nepriekaištingus produktus, skirtus mažylių gerovei.