Informacija DAMOMS

straipsniai ir patarimai

Archive of ‘Sveikata’ category

Kaip numalšinti intensyvų dantukų skausmą? 

Dantų skausmas – vienas nemaloniausių skausmų, kuris gali sukelti tikrai labai didelį diskomfortą. Galima pasidžiaugti, kad šiuo metu yra labai daug vaistukų, kurie gali padėti efektyviai pašanti nemalonius skausmus. Svarbiausia, kad ir tie vaistukai dažniausiai gali būti perduodami be recepto, tad kiekvieną kartą kai tik pajusite,, kad dantukus gelia – tokiu atveju galima labai efektyviai kreiptis į vaistininką, kuris pasiruošęs pasiūlyti tokius vaistukus, kurie padės sumažinti skausmus.

Visgi, labai intensyvus dantų skausmas nėra norma ir jeigu dažnai jaučiate tokį diskomfortą, tokiu atveju būtinai reikia kreiptis į profesionalų, kuris sutvarkys iškilusia problemą ir užtikrins, kad kartą panaikintas nemalonus skausmas daugiau paprasčiausiai nebegrįš.

Dantų skausmo malšinimas namų sąlygomis

Yra labai daug įvairiausių priemonių, kurios dažnai pavadinamos pačiomis efektyviausiomis ir kurios gali panaikinti bet kokio pobūdžio dantukų skausmą. Visgi, siūlome nepamiršti to, kad tik panaikinus problemą galima vėl us gyventi ramiai. Taigi, vaistai ir kitos naminės priemonės gali būti tik laikinas sprendimas, kuris bus tęsiamas apsilankius pas profesionalą, kuris yra pasiruošęs padėti rasti problemą ir ją išspręsti.

Yra labai daug naminių priemonių, kurios turėtų efektyviai pašalinti nemalonius skausmus. Svarbiausia jas išbandyti ir tuo pačiu pakeisti vienas kitomis, kadangi dažniausiai ilgainiui tam tikras priemonė gali nebepadėti panaikinti problemos, kadangi paprasčiausiai organizmas prie jos pripranta. Pavyzdžiui, labai rekomenduojamas medus, kuris gali padėti panaikinti augančio dantuko skausmą. Pavyzdžiui, tokiu atveju, kai auga protiniai dantys. Tokiu atveju nereikia gelti labai daug vaistų,o galima paprasčiausiai patepti smegenėles medumi. Vėlgi, apsilankymas pas profesionalą yra būtinas, kadangi tik tokiu atveju pavys pašalinti problemą. Medus labai ilgam lakui skausmo nenumalšins, tad šiuo atveju labai svarbu dantuką ištraukti arba perpjauti smegenis, kurios dažniausiai ir plyšdamos kelia labai nemalonius skausmus. Nelaukite, kol problema taps labai opi. Spręskite ją dar tuomet, kai ji atrodo gana paprastai sutvarkoma ir išgydoma.

Skausmo malšinimas pas specialistą

Žinoma, panaikinti problemą yra būtina. Ir tai padaryti reikia apsisakius pas profesionalą. Žinoma, jeigu lankotės reguliariai – tokiu atveju tikra neteks pajusti tokių problemų, kurios vėliau jums galėtų kainuoti didelius pinigus ir tuo pačiu dideles laiko sanaudas. Dažniausiai atsiradusios mažos skylutės labai greitai panaikinamos ir tai atveria galimybes kiekvienam apsispręsti, ar geriau jau lankytis dažnai, ar laukti, kol problema bus tokia didelė, kad jos gydymui reikės skirti kuo daugiau laiko. Bet kuriuo atveju, su profesionalu viskas us ur kas paprasčiau, tik labai svarbu susirast geriausius profesionalus. Galima tik pasidžiaugti, kad šiuo metu jų pasirinkimas yra toks paltus, jog kiekvienas ieškantis ras tai, kas jam labiausiai tinka ir kas užtikrina, kad šypsena bus nuostabi. Kuo daugiau skirtingų klinikų ir tuo pačiu skirtingų odontologinių pavyks palyginti – tuo didesnė tikimybė, kad galiausiai gausite tai, kas Jums labiausiai tinka ir kas užtikrina, kad vis Jūsų poreikiai bus pilnai patenkinti. Tie, kurie ieško – gali būti tikri, kad šypsena bus ne tik labai graži, tačiau ir sveika. O tai – svarbiausia.

Kuo anksčiau kreipsitės į profesionalą – tuo mažiau problemų teks patirti. Ir kuo daugiau dėmesio kasdieninei burnos higienai skirsite – tuo raumenis galite būti, kad galiausiai šypsena, kuria džiuginsite visus kitus, pranoks Jūsų poreikius. Svarbiausia – geras odontologas, o visa kita tik papildomi priedai, kurie jums leis puikiai jaustis ir nuostabiai atrodyti.

 

Ginekologas Vilniuje atsako į moterų dažniausiai užduodamus klausimus

Daugumai moterų vizitas pas ginekologą – nemaloni prievolė, todėl dažnai ieškome priežasčių ten neiti. Deja, moterų lytinė sveikta negerėja, todėl laikas išsklaidyti visas baimes. Šį kartą ginekologas Vilniuje atsako į dažniausiai moterų užduodamus klausimus.

Kaip dažnai lankytis pas ginekologą?

Jei jaučiatės gerai ir neturite jokių nusiskundimų, visiškai pakanka vieno vizito per metus. Jo metu bus atlikta profilaktinė apžiūra, jei reikės išrašytas receptas kontracepcijos priemonėms.  Visgi, jei jūsų šeimoje moterys sirgo onkologinėmis ligomis, jei jus vargina skausmingos ir nereguliarios mėnesinės, jei nuolatos sergate pienlige ir skundžiatės kitomis problemomis, pas ginekologą reiktų lanktis pagal jo rekomendacijas.

Kada geriausia eiti pas ginekologą?

Ginekologas vilniuje teigia, kad ciklo vidurys yra pats palankiausias metas vizitui pas ginekologą, tačiau kreiptis į specialistą galima bet kada, kai tik to prireikia, net jei tai ir būtų mėnesinių vidurys. Žinoma, nemalonu, tačiau sveikata svarbiau už bet kokį gėdos jausmą.  O ką daryti, jei vizito pas ginekologą reikia laukti kelis mėnesius? Su šia problema susiduria daugelis moterų, kurios lankosi valstybinėse poliklinikose, tarkim, geras ginekologas vilniuje santariskese niekada nesėdi be darbo. Jei norite apsilankyti profilaktiškai, galima ir luktelėti, tačiau jei jūsų sveikata kelia nerimą, visada galima rinktis privačius ginekologijos kabinetus. Ar brangu? Privatus ginekologas vilniuje nebrangiai gali atlikti tradicinę apžiūrą, tačiau jei būtini tepinėliai, papildomi tyrimai, privatus ginekologas vilniuje kainos tikrai nėra labai žemos. Kita vertus, visagalis internetas gali padėti rasti piniginei priimtiną kainos bei kokybės santykį, tiesiog į paieškos sistemos laukelį įveskite tokius raktinius žodžius kaip „ginekologas vilniuje kaina“, „privatus geri ginekologai vilniuje kainos“, „geriausi ginekologai vilniuje“ ir pan.  Tikrai rasite specialistą, kuris atitiks jūsų lūkesčius.  Be to, internetas pagelbės, kai reikės kitų moterų nuomonės apie specialistą ar jo darbo laiką , tiesiog ieškokite: „ginekologas vilniuje sestadieni“, „ginekologai vilniuje atsiliepimai“.

Ar galima išvengto ginekologo kėdės?

Ginekologas Vilniuje teigia, kad ultragarso tyrimas atlieka tik pagalbinį vaidmenį ir jis niekada nepakeis apžiūros ant ginekologinės kėdės. Echoskopo tyrimo metu ginekologas negali matyti makšties sienelių bėrimų, limfmazgių, gimdos kaklelio ir pan., todėl ginekologo kėdės išvengti nepavyks.

Nutukimo gydymas operacija: kurią pasirinkti?

Nė viena dieta neatrodo veiksminga? Esate nusivylusi savo valios pastangomis? Nenuleiskite rankų. Nutukimo gydymas galimas ir medicininiu būdu. Paskaičiuokite, kiek išleidote papildams sporto treniruotėms, aprangai, specialiam maistui, kurio paprastai nevalgytumėte. Jei suma artėja prie 2000 eurų, galite pamąstyti ir apie specialias nutukimo gydymo operacijas, atliekamas privačiose klinikose. Kai kurias operacijas finansuoja bent iš dalies ligonių kasos, todėl nepamirškite pasidomėti, kaip viskas yra finansuojama.

Nutukimo gydymas galimas tik po nuodugnių gydymo įstaigų tyrimų. Gydytojas gali įvertinti, kad jūsų nutukimas nėra pavojingas ir atsisakyti daryti tam tikras operacijas. Dėl to reikia konsultuotis su specialistu, o tik po to rinktis variantus. O jų yra net 4.

Prieš pristatant operacijas, norime paaiškinti esminį momentą. Skrandžio operacija turi vieną tikslą – sumažinti skrandžio tūrį. Maisto į tokį daug neprikišite, todėl organizmas gaus mažiau kalorijų ir pradės naudoti ilgai kauptas riebaliniuose sluoksniuose esančias „atsargas“. Reikės gerti daug skysčių ir pajudėti, kad tas „atsargas“ organizmas sparčiau paimtų ir sunaudotų. Taigi, 4 operacijos, kurias atlieka gydytojas chirurgas.

Skrandžio žiedas (suveržimo operacija)

Viena iš populiariausių operacijų Lietuvoje. Ant išsitampiusios skrandžio uždedamas specialus įtvaras, kuris skrandį perspaudžia į dvi dalis. Tada jis iš kriaušės formos tampa panašus į smėlio laikrodį, tik viršutinė dalis yra gerokai mažesnė, nei apatinė. Šviežiai suvartotas maistas patenka į viršutinę skrandžio dalį ir yra virškinamas ten. Daug maisto neprigrūsite, tad netrukus organizmas pradės „badauti“, nors sotumo jausmas ateis savaime ir po nedidelio maisto kiekio.

Skrandžio sulankstymo operacija

Panašiu principu atliekama operacija, tik čia skrandis yra įlenkiamas į vidų ir tampa panašus į vamzdį. Tūris sumažėja, tuo tarpu pačio organo pjauti nereikia. Tai naujausia nutukimo gydymo būdas pasaulyje, taikomas vos 5 metus, todėl apie ilgalaikes pasekmes dar nėra žinoma. Kol kas pacientai jaučiasi puikiai po šios operacijos.

Skrandžio rezekcija

Kitaip – skrandžio nupjovimas. Chirurginės operacijos metu pašalinama dalis skrandžio, o nupjautos vietos susiuvamos viena su kita. Ši operacija turi tam tikrų rizikos veiksnių, todėl atliekama ne visiems pacientams.

Skrandžio apylankos operacija

Šios operacijos metu pašalinama dalis dvylikapirštės žarnos ir skrandžio, todėl maistas greičiau patenka į žarnyną ir yra pašalinamas iš organizmo. Organizmas tiesiog nespėja pasisavinti visų kalorijų, todėl ir krenta svoris. Operacija yra nekenksminga, nerizikinga, tačiau reikalingas ilgas pooperacinis laikotarpis ir nuolatinis tam tikrų preparatų vartojimas.

Visi keturi nutukimo gydymo būdai yra naudojami Lietuvoje. Jus paskiria gydytojas, įvertinęs pacientų būklę ir galimas pasekmes. Paprastai nutukimo gydymas chirurginiu būdu yra skiriamas žmonėms, turintiems 40 KMI (normalus yra 18-25) įvertinus visas genetines ligas ir hormonų pusiausvyrą. Šie būdai ypatingai tinka moterims, norinčioms ne greitai numesti svorio, bet su juo atsisveikinti visiems laikams…

 

 

Dantų balinimas lazeriu: prieš, per ir po

Turėti nuostabią šypseną nėra taip sudėtinga, kaip dažnai galvoja daugelis. Paprasčiausiai klaidingai įsivaizduojama, kad balta šypsena labai daug kainuoja, kad teks dažnai keliauti pas odontologus, kad jie atliktų sudėtingas procedūras. Tikrai ne, kadangi kartą atliktas dantų balinimas ilgą laiką jus džiugins. Svarbiausia paskui tinkamai prižiūrėti dantukus, kadangi nubalinus dantukus jie tikrai neliks visam laikui visiškai balti. Svarbu suprasti, kad dantų balinimas yra purvinojo sluoksnio pašalinimas, tačiau pašalinus tą sluoksnį dantukas vėl tampa ne tik baltas, tačiau ir pažeidžiamas. Tai rodo, kad labai svarbu tinkamai prižiūrėti savo urnos ertmę, kadangi tik tai gali užtikrinti, kad Jūsų šypsena bus graži.

Dantų balinimas lazeriu yra vienas dažniausių pasirinkimų, kuris gali užtikrinti, kad Jūsų dantukai bus labai gražūs ir sveiki. Tiesa, kartu su puikia paslauga yra atsiradę ir labai daug mitų, kurie kartais trukdo pamatyti paslaugos gerumą ir tuo pačiu bent jau būtina keliauti pas odontologą, kad jis paaiškintų, kodėl būtent šis dantukų balinimo būdas yra toks geras.

Kodėl reikalingas dantų balinimas?

Dantų balinimas lazeriu Vilniuje nėra gydomoji procedūra, tad kalbėti apie būtinybę ir reikalingumą gana sunku. Paprasčiausiai, daugelis mūsų nori turėti gražią šypseną ir suprantama, kad kai dantukai yra balti – šypsena paprasčiausiai tampa graži. Juolab, dantys nėra balinimai tol, kol jie nėra pilnai sutvarkomi. Tai reiškia, kad pirmiausia dantukai visiškai sutvarkomi ir kai jie jau yra puikios būklės – toliau galvojama, koks balinimo metodas tiktų labiausiai. Šiuo atveju dantų balinimas lazeriu yra dažniausias pasirinkimas.

Taigi kalbėti apie dantų balinimo reikalingumą labai sunku. Paprasčiausiai ši paslauga labai mėgstama, kadangi žmonės nori džiaugtis balta ir labai nuostabia šypsena, kuri leistų džiaugti ne tik aplinkinius, tačiau ir save pačią, kad kiekvieną kartą pažvelgus į veidrodį kiltų noras sau šypsotis.

Ar dantų balinimas lazeriu nekenkia dantims?

Vienas iš dažniausiai akcentuojamų mitų yra tai, kad dantų balinimas lazeriu yra kenksmingas ir kad jis panaikina viršutinį emalio sluoksnį. Tai visiškai klaidingas požiūris, kadangi tai saugi procedūra. Žinoma, tokiu atveju, jeigu pasirinkite gerą profesionalą, kuris suteiks kokybiškas paslaugas. Šiuo metu paslaugas siūlo tikrai daug asmenų. Dalis jų teikia paslaugas namuose ir tikina, kad turi lygiai tokią pat kokybišką techniką, kuri padės sėkmingai balinti dantukus. Jokiu būdu nesinaudokite šio tipo paslaugomis, kadangi dantys ne tik kad netaps gražesni, tačiau galite juos sugadinti visam gyvenimui. Jeigu jau galvojate investuoti į dantų būklę – tokiu atveju investuokite tiek kiek reikia, kad galiausiai dantukai būtų labai gražūs ir kad pavyktų juos sėkmingai išlaikyti sveikus.

Kaip prižiūrėti dantukus po balinimo?

Dantų balinimas lazeriu nėra procedūra, kuri jums kelis iki gyvenimo galo nesukti galvos dėl dantukų baltumo. Paprasčiausiai jeigu norite, kad dantys išliktų kuo ilgiau baltesni – tokiu atveju teks skirti laiko jų priežiūrai. Ir dažniausiai tikrai nereikia jokių brangių arba specialių priemonių, kadangi džiaugtis nuostabiais dantukais galima atsisakius kelių smulkmenų, kurios labiausiai veikia mūsų dantukus ir kurios padaro, kad jų spalva pakinta.

Labai svarbu vartoti kuo mažiau maisto produktų, kurie dažno dantukus. Šiuo atveju siūlome vengti kavos, žalios arba juodos arbatos, taip pat saldumynų, kurie ne tk dažo, tačiau ir kitaip gadina dantukus. Suprantama, kad visko atsisakyti tikrai nepavys, tačiau bent jau rekomenduojama baigus vartoti dažantį maistą būtinai išgerti stiklinę vandens. Dažniausiai ji padeda bent minimaliai pašalinti visus nešvarumus, visas apnašas, kurios atsiranda ant dantukų paviršiaus. Bet kuriuo atveju, valyti taip pat teks kelis kartus į dieną, o apsilankymais pas stomatologą taip pat bus tokie pat dažnas. Akivaizdu, kad dantukai bus lygiai tokie pat lepūs, kaip ir tie, kurie nėra balinti.

Kaip susirasti geriausią profesionalą?

Dantų balinimo paslaugas teikia tikrai ne viena klinika, tad norint susirasti pačią geriausią, kurios paslaugos jums tinka labiausiai – turėtume palyginti kuo daugiau variantų. Šv. Kristaforo odontologijos klinika galėtų būti pirmas variantas sąraše ;). Tuo pačiu nurodome kelis pagrindinius kriterijus, kurie dažniausiai supaprastina paieška ir labai padeda rasti geriausią variantą iš visų.

 • Pirmiausia verta palyginti kainoraščius. Ypač tokiu atveju, kai jūsų galimybės balintis dantukus – tam tikrą pinigų sumą yra ribotos.
 • Toliau keliaujame link to, kad verta skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie gautas paslaugas ir kaip jos gali tenkinti jūsų poreikius.
 • Žinoma, skirtingos balinimo priemonės atneša ir skirtingą rezultatą. Dantų balinimas lazeriu – geriausias pasirinkimas iš geriausių. Kai poreikiai jūsų – visas jūsų rankose.

Leiskite sau šypsotis nuostabiausia šypsena, kur atrodys puikiai, tačiau nerealaus labai daug pinigų. Tai pasiekti įmanoma, tik reikia skirti šiek tie pastangų, kad galiausiai rezultatas pranoktų lūkesčius. Pasipuoškite šypsena ir džiuginkite jas visus kitus.

 

Skrandžio endoskopija – paciento patirtis

Skrandžio endoskopijaNe paslaptis, kad vienas labiausiai bauginančių intervencinių medicininių tyrimų yra skrandžio endoskopija. Tad tyrimą atlikęs pacientas pasakoja, ką iš tiesų tenka patirti tyrimo metu. Pasirodo, ne taip ir baisu – gal net savotiškai įdomu.

Pasiruošimas tyrimui

Pirmiausia prieš skrandžio endoskopiją reikia išsiaiškinti, kaip pasiruošti endoskopijos tyrimams? Tyrimas tyrimui nelygus, tačiau, kai ketinama tirti skrandį zondu, pasiruošimas panašus kaip ir kitų skrandžio tyrimų. Kaip pasakoja endoskopiją patyręs pacientas, sunkiausia buvo negerti. „Prieš tyrimą man buvo pasakyta ateiti visiškai tuščiu skrandžiu. Privalumas tas, kad ištuštinti reikia tik skrandį, o ne visą žarnyną. Jeigu tektų tuštinti žarnyną, tuomet lauktų priverstinis vidurių laisvinimas. Skrandžio ištuštinimui pakanka ateiti nevalgius iš vakaro. Man asmeniškai sunkiausia buvo negerti skysčių. Organizmas puikiai jaučia, kad skysčiai yra visa ko pagrindas ir labai greitai jų ima reikalauti“, – pasakoja pacientas.

Belaukiant tyrimo

Belaukiant tyrimo, greta laukė ir žmogus, kuriam turėjo būti atliekamas skrandžio tyrimas kapsule. Esant šiam tyrimui, praryjama kapsulė su mikro kamera ir jai slystant apžiūrimas skrandis. Vėliau ji žarnyne suyra ir pasišalina natūraliu būdu su išmatomis. Tai modernus būdas atlikti skrandžio tyrimą, jį dažniau skiria tiems, kurių itin jautri stemplė, ryklė. Kitiems pacientams taikomas skrandžio tyrimas su narkoze, siekiant užkirsti kelią skausmams. „Man su narkoze tyrimo nereikėjo daryti, nes nesu skausmingas pacientas. Tyrimas buvo reikalingas, viso labo, profilaktiškai pažiūrėti, ar viskas gerai, nes ruošiausi tulžies pūslės šalinimo operacijai. Tačiau kitiems pacientams, pasitaiko, būna taikoma pilna nejautra – narkozė. Jeigu tyrimas atliekamas dėl skrandžio problemų – opų, ligų – tuomet būna didelis skausmas. Aišku, su narkoze nieko net nepajauti“, – sako pacientas.

Tyrimo pradžia

Kaip pasakoja pacientas, skrandžio tyrimas zondu prasidėjo atsigulus ant kušetės. „Nusimoviau batus ir atsiguliau ant kušetės. Reikėjo gulėti šonu. Prie kušetės buvo prijungtas aparatas, panašus į echoskopą – su ekranu, mygtukais ir tam tikrais priedais. Atsigulti reikėjo specialioje pozoje, po galva pakišama kietoka pagalvė, užtikrinanti reikiamą galvos aukštį. Tuomet buvo netikėtas dalykas – į burną teko įsikišti silikoninį daiktą, kuris priverčia likti išsižiojus. Po juo ant krūtinės buvo pritvirtintas naujas, nauja, sausa pala – tikriausiai seilėms gaudyti. Įsikandus minėtąjį daiktą, neliko jokios kitos išeities, tik gulėti išsižiojus“, – prisimena pacientas.

Tyrimo eiga

Tuomet pacientas savo kailiu įsitikino, kaip atliekama skrandžio endoskopija. Kaip ir buvo galima tikėtis, per burną yra įvedamas zondas. Tai – gana plono skersmens, skaidrus ir elastingas zondas, kurio gale yra kamera. „Pirmasis įspūdis yra kažkiek šokiruojantis. Kai kažką taip smarkiai kiša į gerklę, natūrali kūno reakcija yra vėmimas. Todėl prasideda žiaukčiojimas. Ta reakcija trunka ir nepasibaigia, jauti, kaip ryji dėl to orą. Labai gerai, kad yra tas įtvirtinimas, kurį tenka įsikąsti, nes tik dėl jo ir nesusičiaupti. Tikriausiai, jeigu jo nebūtų, natūrali reakcija taipogi būtų burnos užčiaupimas. Taigi, džiaugiuosi, kad tyrime apie viską pagalvota. Aišku, būna šokas, sunku patikėti, kad tyrimas ir vyks tokiomis sąlygomis. Tačiau, iš esmės, kažko labai blogo tame nėra. Pavyzdžiui, tikrai nieko neskauda. Labai įdomus jausmas, kai jauti, kaip po tavo pilvą juda kažkoks objektas ir supranti, kad, pavyzdžiui, tavo skrandžio apačia yra tikrai žemai. Tuo metu gydytojas per ekraną mato skrandžio dugną“, – prisimena pacientas.

Kada reikalingas tyrimas?

Tyrimui pasibaigus, anot paciento, su malonumu galima atsistoti ir pamiršti viską, kas buvo. Nedidelis tempimas, nemalonus jausmas praeina per valandą. Žinoma, yra įvairūs endoskopinių tyrimų tipai, ir šis tikrai nėra pats sudėtingiausias. Zondą geba įsiskverbti ir į labai mažus organus.

Aerobikos nauda – stangrus ir sveikas kūnas be sunkių svarmenų

aerobikaApie sporto naudą girdime daug ir dažnai, todėl tik dar sunkiau pasirinkti tinkamą sporto šaką. Svarstančioms ar kūną ir dvasią puoselėti su svarmenimis rankose, ar aerobikos treniruotėse, būtina perskaityti šį tekstą. Pateikiame keturias priežastis kodėl aerobika yra naudinga kiekvienai iš mūsų.

Širdies ir kraujagyslių mankšta

Širdies ir kraujagyslių darbą labiausiai stiprina kardio pratimai, t.y. tokios treniruotės kaip bėgimas, šokinėjimas, aerobika. Būtent šie pratimai treniruoja ištvermę, degina riebalus. Treniruotės tempas ir sudėtingumas priklauso nuo sudarytos programos. Tačiau tai nereiškia, kad turite keliauti į sporto klubą. Nemažesnė aerobikos nauda pasiekiama ir sportuojant pagal aerobika youtube.

Prevencija nuo kaulų ir raumenų ligų

Neverta pamiršti, kad fizinio krūvio stoka skatina sąnarių uždegimą. Reguliari aerobika padeda sąnariams išlikti lankstiems. Lėti, tempentys raumenis pratimai, kurie atliekami be papildomo svorio yra pirma kaulų ir raumenų ligų prevencija. Kita vertus, aerobika, kitaip nei kultūrizmas,  labai minimalizuoja netaisyklingai atliekamo pratimo tikimybę.  Jeigu sportuojate aerobika namuose video, galite būti tikra, kad pratimus atliksite taisyklingai ir be papildomos trenerio pagalbos. Jeigu dvejojate, Jums turėtų patikti moteru sporto klubas vilniuje. Juk maloni  aerobika vilniuje naujamiestyje bendraminčių būryje.

Stangrus kūnas

Juoba, aerobikos pratimai yra veiksmingiausias būdas deginti riebalus ir kovoti su antsvoriu. Didesnė judesių amplitudė, nemažas pratimų atlikimo tempas greitina medžiagų apykaitą ir padeda lavinti ne tik ištvermę, bet ir jėgą. Todėl kūno apimtys mažėja, kūnas stangrėja, neprarasdamas raumenų masės.

Nerimo ir depresijos prevencija

1982 metais buvo pradėta kalbėti apie aerobikos naudą, o vėliau daug specialistų patvirtino gautus duomenis. Pratimai atliekami skambant muzikai, kartu su bendramintėmis. Treniruočių tikslas yra ne tik sveikas ir tobulų formų kūnas bet ir gera nuotaika, energija, kuria lengva apsikrėsti nuo šalia esančių linksmų moterų. Todėl aerobika vilniuje yra tokia populiari. Kita vertus, kainuoja aerobika vilniuje pigiai. Tad net ir didžiausiam skeptikui nelieka argumentų prieš, nes tik sveikame kūne gali gyventi sveika siela…

Ar jau sportuoji? Kokia sporto šaka yra tavo mylimiausia?

 

 

 

 

 

 

 

5 patarimai efektyviai burnos higienai namuose

Burnos higienaBurnos higiena – tai ne tik švarūs, balti dantys ir švytinti šypsena, tačiau ir gera savijauta bei sveikata. Nustebsite, tačiau vien tinkama burnos higiena leidžia išvengti begalės ligų ir infekcijų. Dantimis ir burnos higiena reikia rūpintis nuolat, tačiau kaip tai padaryti namuose? Dalinamės keliais praktiškais patarimais.

Keiskite dantų šepetėlį ir pastą

Dantų šepetėlis ilgainiui ne tik išsidėvi, tačiau tampa ir bakterijų kaupykla. O juk nenorite į burną dėti kažko kas sukelia ligas? Dėl to specialistai rekomenduoja dantų šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius. Dantų šepetėlis turi būti iš dirbtinio pluošto šerelių, geriausia suapvalinta galvute, o galvutės dydis turėtų būti lygus dviejų dantų pločiui.

Dantų pastą taip pat reikia reguliariai keisti, kad dantys nepriprastų prie dantų pastos veikliųjų medžiagų ir ši neprarastų efektyvumo. Odontologai rekomenduoja dantų pastą keisti kas mėnesį.

Valykite liežuvį

Valytis dantis nepakanka. Bakterijų atsiradimas ant liežuvio yra dažna nemalonaus burnos kvapo ar burnos gleivinės sudirgimo priežastis.  Liežuvį galima valytis dantų šepetėliu, tačiau daug efektyviau būtų tai daryti specialiai tam pritaikytu liežuvio gramdikliu.

Kramtykite

Jei namuose turite augintinį, tikriausiai jam dantų nevalote ar darote tai retai. Tai nėra blogai, nes kietas, sausas maistas ar specialūs kramtukai valo apnašas ir saugo dantis. Žmogus ne išimtis, todėl tam tikri vaisiai tampa valymo priemones. Specialistai teigia, jog obuolių, morkų, salierų graužimas išties valo dantis. Visgi, dėl mitybos ypatumų, šie produktai nepakeis dantų šepetėlio.

Skalaukite

Skalavimo skystis yra dar viena priemonė burnos higienai. Rekomenduojama rinktis skalavimo skystį be alkoholio, kadangi šis nedžiovina gleivinės. Išdžiuvusi gleivinė – palanki terpė veistis bakterijoms. Dantis galima skalauti ir su natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, soda padeda pašalinti dėmes ant dantų ir juos balina. Druska tinka skalauti jautrius dantis.

Naudokite dantų siūlą

Pilnai burnos priežiūrai reikalingas ir dantų siūlas. Jis padeda išvalyti maisto likučius iš tarpdančių tokiose vietose, kur dantų šepetėlis nepasiekia. Išmokus naudotis dantų siūlu ir turint jį nuolat rankinuke, dantų higiena gerokai pagerėja.

Netaisyklingas sąkandis ir jo gydymas – ar svarbu paciento amžius?

sąkandis Tradiciškai sąkandžio problemos sprendžiamos ankstyvame amžiuje, dažniausiai – vaikams pradėjus lankyti mokyklą. Tėvai siekia pasirūpinti mažųjų sveikata ir šypsenos grožiu, todėl pastebėję, kad mokinukų sąkandis nėra taisyklingas, užregistruoja vaikus pas specialistą. Beje, verta žinoti, kad kai kurios sąkandžio problemos nėra iškart pastebimos, todėl rekomenduojami profilaktiniai vizitai odontologijos kabinete. Nors vaikų gerove rūpinamės itin atsakingai, dažnai pamirštame, kad netaisyklingas sąkandis gali kelti rūpesčių ir vyresniame amžiuje.

Netaisyklingas sąkandis – tai ne tik estetika

Specialistai teigia, kad didžiausia problema – tai manymas, kad netaisyklingas sąkandis yra vien estetinė bėda. Daugelis pacientų žino, kad jų sukandimas nėra geras, tačiau į ortodontus nesikreipia, nes tiek metų pragyvenus su kreivais dantimis, kodėl reikėtų investuoti į jų tiesinimą? Deja, toks požiūris gali turėti itin liūdnų pasekmių – teisingas sąkandis būtinas ne tik norint gražiai atrodyti, bet ir siekiant rūpintis sveikata. Šiuo atveju reikėtų suprasti, kad visų pirma dantys reikalingi tam, kad galėtume kramtyti maistą. Kad ši funkcija būtų atlikta tinkamai, reikalingi tvarkingai išsidėstę dantys ir tinkama sukandimo jėga. Jei žandikaulis pilnai neužsidaro, dėl to ima kentėti sąnariai. Laikui bėgant žmogus ima jausti galvos, kaklo, nugaros skausmus. Be to, keičiasi mūsų veido bruožai, kramtymas gali tapti skausmingas, o dantys – lengviau pažeidžiami ėduonies.

Apie amžiaus limitus

Vertindami savo praktinę patirtį, ortodontai teigia, kad vyresnio amžiaus pacientai į specialistus kreipiasi dėl juntamo estetinio diskomforto. Kreivi dantys trukdo nuoširdžiai šypsotis, neretai – stabdo socialinį gyvenimą, apsunkina darbo paiešką ar bendravimą su priešinga lytimi. Žinoma, psichologinis pasitenkinimas po dantų tiesinimo yra svarbus faktorius, tačiau nereikėtų ignoruoti ir sveikatos aspekto. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad sąkandžio gydymas sulaukus 50 metų yra gerokai ilgesnis (ir dažniausiai – brangesnis), nei pradėjus lankyti mokyklą, tačiau tuo pačiu vyresnis žmogus turi daugiau motyvacijos, kurios vaikams ir paaugliams kartais pritrūksta.

Dažniausias sprendimas – dantų tiesinimas breketais

Spręsdami sąkandžio problemas, bendraukite su šios srities profesionalais. Ilgametę patirtį turinti Šypsnio klinika ieško optimaliausių sprendimų individualioje situacijoje, atlieka kruopščią paciento apžiūrą, tariasi dėl konkrečiu atveju tinkamiausio gydymo. Praktika rodo, kad paprastai pacientams taikomas gydymas breketais. Jei šie jums kelia neigiamas emocijas dėl estetikos, galite rinktis permatomus arba beveik nepastebimus breketus, kurie aplinkiniams nekris į akis. Žinoma, breketai ir sąkandžio taisymas visais atvejais reikalauja kantrybės – nereikėtų tikėtis itin greitų rezultatų, paprastai dantų tiesinimas užtrunka apie kelis metus arba ilgiau.

 

Ar žinote, kokie produktai kenkia dantų baltumui?

dantų balinimo rinkinysLygūs, prižiūrėti dantys bei gaivus burnos kvapas – tai kiekvienos moters vizitinė kortelė. Dažnai balti dantys ilgainiui pradeda prarasti savo baltumą. Yra daug priežasčių, lemiančių tokius pakitimus – tai senėjimas, antibiotikai, rūkymas, gėrimai bei kai kurie maisto produktai. Ar žinote, kurie iš jų yra didžiausi baltų dantų priešai?

Kava

Mėgstate rytą pradėti gardžia kava? Besirūpinančioms savo dantimis, vertėtų sunerimti. Kodėl? Kava pasižymi dideliu rūgštingumu, todėl ji žinoma kaip labiausiai dantų spalvą veikiantis gėrimas. Kuo stipresnę kavą geriate – tuo dažomasis poveikis yra didesnis. Kava įsiskverbia į dantų paviršių ir, nepraskalavus burnos, ten ir pasilieka. Rekomenduojama gerti kavą su pienu arba po kavos puodelio išgerti stiklinę vandens.

Juodoji arbata

Juodojoje arbatoje yra dažomąjį poveikį turinčio tanino, kuris dantis veikia taip pat stipriai, kaip ir kava. Dažomasis taninų poveikis tampa dar stipresnis, kai arbata yra karšta. Mėgstančioms karštą arbatą, vertėtų luktelėti ir stengtis gerti šiek tiek praaušusią arbatą. Jei juodosios arbatos atsisakyti sunku, rinkitės žaliąją, baltąją, vaisinę ar žolelių arbatas

Raudonasis vynas

Raudonojo vyno sudėtyje yra polifenolio. Jis turi didelės įtakos spalvos pakitimams bei įvairių dėmelių atsiradimui. Be kita ko, raudonajame vyne esančios rūgštys kenkia dantų emaliui. Ką daryti? Atsigėrus raudonojo vyno, burną rekomenduojama praskalauti gurkšneliu vandens ar burnos skalavimo skysčio. Priešingu atveju, vyne esantys pigmentai veiks Jūsų dantų spalvą net keletą valandų! Dar geresnis sprendimas – raudonąjį vyną keisti baltuoju.

Gazuoti gėrimai

Mėgstate gazuotus gėrimus? Šiuose gėrimuose yra citrinų rūgšties, kuri ardo dantų emalį ir padeda spalvai lengviau įsigerti į dantis. Gazuotuose vaisvandeniuose taip pat yra gausu cukraus, kuris skatina ėduonies atsiradimą. Stenkitės riboti tokių gėrimų vartojimą. Jei tai padaryti sunku, gerkite juos per šiaudelį – taip apsaugosite priekinius dantis ir sumažinsite dėmių atsiradimą.

Ryškios spalvos uogų sultys

Ryškios spalvos sultims priskiriamos spanguolės, juodieji serbentai, mėlynės, vynuogės, vyšnios, gervuogės, avietės bei kitos ryškiaspalvės uogos. Šių uogų sultyse gausų pigmentų, kurie dažo ne tik dantų emalį, bet ir liežuvį. Stenkitės tokias sultis skiesti vandeniu arba gerti jas per šiaudelį – taip sumažinamas dažančio gėrimo patekimas ant dantų paviršiaus.

Burokėliai

Jūsų mitybos racione dažnas svečias yra burokėliai? Jūsų dantims tai nepatiks! Burokėliuose yra gausu itin stiprių dažomųjų medžiagų, kenkiančių dantų baltumui. Be viso to, dar didesnė dažomųjų medžiagų koncentracija yra burokėlių sultyse. Suvalgius burokėlių ar atsigėrus jų sulčių, būtinai praskalaukite burną vandeniu ar išsivalykite dantis! Taip sumažinsite burokėlių dažomąjį poveikį ir galėsite ilgiau džiaugtis baltesniais dantimis.

dantų priežiūros priemones„Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinys – kovai su dantų pakitimais

Jei dažančių produktų atsisakyti sunku, vertėtų rinktis balinamąsias dantų priežiūros priemones. Protingas pasirinkimas – „Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinys, skirtas balinti dantis namie. Į „Oralgen NuPearl“ dantų balinimo rinkinį įeina balinamasis dantų pieštukas, balinamas gelis, balinamoji LED lempa, kapa bei atspalvių paletė. Šios priemonės balina paviršines ir gilesnes dantų dėmes. Taip pat rinkinyje esančios priemonės nepažeidžia emalio ir mažiau jautrina dantis. „Oralgen NuPearl“ – kovai su dažančių produktų poveikiu Jūsų dantims. Išbandyti verta!

 

 

 

10 priežasčių, kodėl atėjo laikas pradėti lankyti sporto klubą

sporto klubas VilniujeVis planuojate pradėti sportuoti, tačiau patys pirmieji žingsniai Jums ne tik kad sunkūs, tačiau labai dažnai ir neįveikiami? Tokiu atveju pateikiame sąrašą priežasčių, kodėl sportuoti turėtumėte pradėti būtent dabar! Sporto klubas Vilniuje tai vieta, kuri gali tapti Jūsų antraisiais namais. Svarbiausia yra pasirinkti tokią vietą, kurioje jaustumėtės puikiai ir kurioje norėtųsi praleisti kuo daugiau laiko.

Sporto klubas Vilniuje turėtų būti pasirenkamas įvertinus kuo daugiau veiksnių. Kuo artimesnį širdžiai sporto klubą pasirinksite – tuo tikresnis būsite, kad laikas praleistas jame yra labai geras.

 1. Sutvirtinti kūno raumenis reikia ne tik tiems, kurie nori būti gražūs. Tvirtas kūnas taip pat neatsiejamas ir nuo sveikatos.
 1. Taigi, jeigu norite būti kuo tvirtesnis ir tuo pačiu nesiskųsti sveikatos problemomis, kad ir kiek Jums netų – reguliarus sportas yra būtinas. Svarbiausia tai, kad sportas neturi būti aktyvus. Net ir paprasčiausia mankšta yra labai naudinga ir reikalinga.
 1. Jeigu dirbate protinį darbą ir Jums niekaip nepavyksta po visos sunkios dienos pamiršti rūpesčių – sportas yra pats geriausias vaitas, kuris jums gali padėti atsipalaiduoti. Paprasčiausiai, kelios minutės paprasto sporto pailsins Jūsų galvelę.
 1. Sportas yra labai puiki laisvalaikio forma. Jeigu nežinote kuo užsiimti – pradėkite sportuoti.
 1. Daugelis žmonių rimtas sveikatos problemas iš sprendžia su sporto pagalba. Ir jokio skirtumo, kokios problemos Jums kankina. Paprasčiausiai, kuo daugiau sportuokite ir jausitės kur kas geriau.
 1. Jeigu norite, kad didelis svoris nukristų nuo Jūsų kūno – tokiu atveju labiausiai rekomenduojame sportuoti. Paprasčiausiai tinkamai suderinta mityba ir sportas gali labai pagerinti Jūsų kūno linijas. O juk didelis svoris tai ne tik estetikos problema.
 1. Šiuo metu sporto klubų pasiūla yra tokia plati, kad kainoraščiai vis mažėja ir kiekvienas asmuo gali atrasti tokį pasiūlymą, koks jam labiausiai tinka.
 1. Juolab, galite nesunkiai rasti ne tik pigius sporto klubus, tačiau ir tokius, kurie yra greta Jūsų namų,
 1. Sporto klubas taip pat puiki vieta, kurioje galima užmegzti naujas pažintis.
 1. Galiausiai, tai puiki vieta paprasčiausiai labai smagiai praleisti laiką ir pailsėti.